Від початку року на Львівщині майже пів сотні людей отруїлись чадним газом: як вберегтись | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Від початку року на Львівщині майже пів сотні людей отруїлись чадним газом: як вберегтись
26 Лютого, 16:15

Від початку року на Львівщині майже пів сотні людей отруїлись чадним газом: як вберегтись

Від початку 2024 року зафіксували вже 19 випадків отруєння чадним газом, внаслідок яких 44 особи госпіталізували. Про це повідомили у Львівській ОВА.

Натомість у 2023 році на території Львівщини сталися 86 випадків отруєння чадним газом, внаслідок яких, 9 осіб загинули та 177 осіб госпіталізували.

Зазначимо, що зазвичай майже 90% отруєнь чадним газом припадає на осінньо-весняний період, коли мешканці обігрівають свої будинки і квартири печами та іншими автономними системами опалення.

Особливо небезпечним чадний газ робить те, що його неможливо відчути або побачити: він не подразнює слизові оболонки, не має смаку, запаху та кольору. Однак він легко змішується з повітрям, тому без перешкод розповсюджується. Але присутність чадного газу все ж таки можна виявити за кіптявою, жовтим кольором полум’я тощо.

Коли в кров людини потрапляє чадний газ, він зв’язується з гемоглобіном, утворюючи смертельну сполуку, яка блокує передачу кисню до тканин організму. Тоді у людини виникають головний біль, задуха, стук у скронях, запаморочення, біль у грудях, сухий кашель, нудота, блювання, зорові та слухові галюцинації, підвищений артеріальний тиск. У важких випадках – параліч, судоми, втрата свідомості та, як наслідок, смерть протягом 3 хвилин.

Як вберегтися від отруєння чадним газом:

  • встановіть в помешканні побутовий датчик-сигналізатор чадного газу;
  • регулярно провітрюйте квартиру;
  • не рідше одного разу на квартал перевіряйте справність вентиляції в кухні та ванній кімнаті;
  • не рідше одного разу на рік запрошуйте представника компанії-постачальника газу для контролю стану газової колонки, котла та плити;
  • не рідше одного разу на рік вимагайте від балансоутримувача будинку проводити профілактичні огляди димоходів (для димоходів опалювальних печей, газових водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно. Для обладнання, яке працює постійно – два рази на рік).
Відео