Від сьогодні в Україні почали діяти нові правила розмитнення «євроблях» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Від сьогодні в Україні почали діяти нові правила розмитнення «євроблях»
15 Червня, 17:07

Від сьогодні в Україні почали діяти нові правила розмитнення «євроблях»

З 15 червня в Україні починають діяти нові правила пільгового розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією. Правила ввійшли у дію через місяць від 15 травня – дня набрання чинності закону, передає Економічна правда.

Відповідно до нових правил, відтепер вживані автомобілі з європейською реєстрацією, старші п’яти років, які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку. Сума ж акцизу залежатиме від віку автівки, об’єму та типу двигуна й не залежатиме від її вартості. Зазначалось, що в більшості випадків вартість розмитнення не буде перевищувати однієї тисячі євро.

Такі автомобілі тимчасово звільняються від оподаткування ввізним митом. Водночас, за пільговим механізмом може бути розмитнений один автомобіль однієї категорії одного власника.

Пільгово оформити автівку можна буде впродовж 180 днів з моменту набрання чинності законів. Учасники АТО/ООС зможуть використати таку можливість впродовж 270 днів.

Під дію цих законів не потрапляють транспортні засоби, які не відповідають екологічним нормам «Євро-2» й вище, походять з держави-окупанта (держави-агресора) або ввезені з тимчасово окупованої території України.

Нагадаємо, 15 квітня Верховна Рада ухвалила закони про внесення змін до Податкового та Митного кодексів, які встановлюють пільговий період для розмитнення старих автомобілів, ввезених на територію України до 31 грудня 2020 року.

Фото: з відкритих інтернет-видань

Відео