Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Відійшов у вічність перший кулеметник дивізії «Галичина» Леонід Муха
03 Травня, 18:00

Відійшов у вічність перший кулеметник дивізії «Галичина» Леонід Муха

Відійшов у вічність на 96-му році життя Леонід Юхимович Муха. Про це повідомили у Миколаївській міській раді. Леонід Муха був першим кулеметником дивізії “Галичина”, був двічі пораненим на фронті та багаторічним в’язнем радянських концтаборів

«Молодь має знати правду. Наш так званий «братній народ» в усі віки намагався правдами і неправдами нас поконати. Від часів козацтва і понині головний ворог української держави і кожного українці – це Росія. Вона хоче стиснути нас у своїх хижих кігтях та розчавити. Тому молоді люди мають пам’ятати про Крути, про Запорізьку Січ, про АТО. Ніхто крім молоді не вбереже цієї держави. Треба любити своє, берегти і захищати», – наголошував в одному з інтерв’ю Леонід Муха.

17-річний Леонід Муха, народжений у Варшаві в родині петлюрівського еміґранта, зголосився добровільно йти в ряди Дивізії.

«Ми хотіли мати свою державу, ми хотіли мати все своє. Я так був вихований у сім’ї в любові і повазі до свого народу, я не міг інакше. Бо знав, що треба Україні незалежність. Нам усім варто пам’ятати про своє коріння, пам’ятати, що ми велика нація. Пам’ятати про всі ті події минулого, аби жити в мирній і цивілізованій державі, у світі де нас шанують та поважають.

Зауважимо, Леонід Муха народився 23 травня 1926 року у Варшаві. Був громадським діячем, головою Братства вояків 1-ї дивізії УНА (2004 – 2010), членом Історичного клубу “Холодний Яр”, автор споминів про Другу світову. Брав участь у боях у Словаччині, Словенії та Австрії.

Незважаючи на те, що Леонід Муха був сином політичного емігранта і народився в Польщі, у червні 1945 р. його депортували до СССР – хоч він не був громадянином цієї держави. Потрапив на спецпоселення в Кемеровську область. Працював на шахті. Судили за “зраду батьківщині” (ст. 58-1а) та антисовєтську агітацію (ст. 58-10).

Схожі новини