Відкриті декларації – це важливий крок до мінімізації корупції, – Бакунець | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Відкриті декларації – це важливий крок до мінімізації корупції, – Бакунець
22 Вересня, 17:19

Відкриті декларації – це важливий крок до мінімізації корупції, – Бакунець

Збільшення прозорості влади: Верховна Рада прийняла закон про відновлення електронного декларування та відкриття декларацій публічних управлінців, а також – про посилений довічний фінансовий контроль політично значущих осіб.

Після петиції громадськості та вето Президента норма про відкриття декларацій набрала 341 голосів нардепів, проти 199 минулого разу. Тож нарешті вперше після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну декларації політиків та посадовців стануть відкритими для громадськості.

«Голосував за відповідне рішення і минулого разу, і цього. Адже відкриття декларацій– це крок на шляху до перемоги над корупцією. Хороший бонус до цього – законопроект №9269 про фінмоніторинг, який суттєво звужує можливості корупціонерів у владі, адже встановлює посилену процедуру контролю за витратами депутатів і чиновників», – коментує нардеп з Львівщини Павло Бакунець.

Електронне декларування — один з важливих кроків антикорупційної реформи України після Революції Гідності.

Проте у перші тижні повномасштабної війни 24 лютого 2022 року обов’язкове подання декларацій призупинили. Відомо, що лише третина усіх посадовців подали декларації за 2021 рік. Так, особи, які у 2022 – 2023 роках не подали декларацію, і кінцевий термін для подання яких настав до дня набрання чинності новим законом, подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Тобто, кінцевий строк подання спливає у наступному році.

Варто зазначити, що з метою безпеки під час війни декларації військовослужбовців, зокрема, Державної прикордонної служби, Держспецзв’язку та Управління державної охорони, залишаться прихованими.

Відео