Відремонтували дах, вікна та монтують ліфти: у ЛМР розповіли про стан будинку на вулиці Хоткевича, 56 | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Відремонтували дах, вікна та монтують ліфти: у ЛМР розповіли про стан будинку на вулиці Хоткевича, 56
26 Травня, 15:37

Відремонтували дах, вікна та монтують ліфти: у ЛМР розповіли про стан будинку на вулиці Хоткевича, 56

Житловий будинок на вул. Хоткевича, 56 – один з тих, що сильно постраждав від ракетного обстрілу 29 грудня минулого року. З цього часу у будівлі ведуться активні ремонтні роботи. Як повідомили у ЛМР, вже вдалося відновити дах, змонтувати один ліфт, замінити пошкоджені вікна у місцях загального користування завдяки благодійній організації, та надано фінансову допомогу мешканцям на відновлення вікон і дверей у їхніх квартирах.

Як зазначають у департаменті житлового господарства та інфраструктури ЛМР, внаслідок ракетного обстрілу уламками ракети було пошкоджено зовнішні стінові панелі, парапети та покриття даху, вибито майже 80% вікон (231 з 294 всього), пошкоджено 63 вхідних дверей у квартири. Значних пошкоджень зазнали міжкімнатні перегородки та стіни деяких квартир. Також зазнала зміщення ліфтова шахта та відбувався обрив канатів, через що ліфти 1 і 2 під’їздів стали непридатними до експлуатації.

“Відтак, у перші дні після ракетного удару за допомогою комунальних служб, ОСББ, управителів, волонтерів, громадських організацій було закрито віконні прорізи тимчасовими матеріалами, відновлено електро-, тепло-, водо-, та газопостачання у постраждалих будинках, прибрано територію від уламків, евакуйовано пошкоджені автомобілі. Далі було проведено експертне обстеження щодо технічного стану будинку в цілому та ліфтів. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт основних конструкційних елементів будинку, покрівлі та заміну пошкоджених ліфтів. Станом на сьогодні підрядник відремонтував покрівлю будинку та проводить покриття металом парапетів. Одночасно проводяться аварійно-відновлювальні роботи з укріплення стін сходової клітки та  квартири №4. Паралельно ведуться роботи із відновлення оздоблення стін сходової клітки. Завершити усі роботи заплановано до 1 серпня 2024р”, – додають у ЛМР. 

Нагадаємо, що  внаслідок ракетного удару країни-агресора російської федерації 29.12.2023 в Сихівському районі міста зазнали пошкоджень 30 багатоповерхових житлових будинків, в основному на вул. Хоткевича, Чукаріна. Основні пошкодження: вибито 2018 вікон в квартирах мешканців, на сходових клітках та лоджіях, зазнали пошкоджень 110 вхідних дверей.

Відео