Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Відсьогодні ФОПам надаватимуть допомогу за посилення карантину
14 Грудня, 20:13

Відсьогодні ФОПам надаватимуть допомогу за посилення карантину

Кабмін минулого тижня ухвалив низку рішень, щоб підприємці змогли подати заявки і отримати передбачену законодавством державну допомогу ще до запровадження посиленого карантину, що діятиме з 8 до 24 січня 2021 року.

Подача заявок розпочнеться з 14 грудня, заявила заступниця керівника Офіса президента Юлія Ковалів в ефірі телеканалу “Україна 24”.

«Порядки і постанови, які ухвалив уряд і які мають бути опубліковані найближчими днями, спрямовані на те, щоб допомога була виплачена перед запровадженням посиленого карантину. З початку наступного тижня (14 грудня, – Gazeta.ua) можна подавати заявки. Їх подаватимуть в електронній формі».

 

Претендувати на компенсації можуть фізичні особи – підприємці, які не менше 3 місяців платили єдиний соціальний внесок, або наймані працівники, за яких ЄСВ платить роботодавець, діяльність яких через посилений карантин буде зупинена, додала Ковалів.

 

Допомога роботодавцям спрямована на те, щоб вони змогли зберегти штат і після локдауну швидко відновили повноцінну роботу, зауважила вона.

Держава прагне частково компенсувати підприємцям втрати, яких вони змушені будуть зазнати через запроваджені урядом обмеження в роботі. Зокрема на цей період скасовується плата за оренду приміщень комунального і державного майна. Також передбачені компенсації середньомісячного сплаченого підприємствами єдиного соціального внеску, а ФОПи 1-ї групи на 6 місяців звільнили від сплати єдиного податку та ЄСВ, пояснила Ковалів.

Також вона зазначила, що на сьогодні весь пакет програм державної підтримки бізнесу і громадян під час локдауну становить приблизно 12 млрд грн.

В Україні ФОПи 1-ї та 2-ї груп отримають допомогу на дітей до 10 років на період карантину. За грошовою допомогою можна звернутися до 31 грудня. Виплата становитиме від 1770 до 2218 грн на місяць.

Фінансову допомогу розміром 8 тис. грн не отримають підприємці, що працювали менш як 3 місяці, які змінили чи припинили діяльність.

Оформити заявку на одноразову фінансову допомогу розміром 8 тис. грн можна буде через додаток або сайт “Дія” з 14 грудня.

Схожі новини