Відсьогодні невакциновані вчителі будуть відсторонені від роботи – Ляшко | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Відсьогодні невакциновані вчителі будуть відсторонені від роботи – Ляшко
08 Листопада, 09:12

Відсьогодні невакциновані вчителі будуть відсторонені від роботи – Ляшко

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підтвердив, що невакциновані працівники закладів освіти з 8 листопада мають бути відсторонені від роботи. Про це він заявив вчора в ефірі “ТСН Тиждень” . До слова, такий наказ Міністерство ухвалило ще 4 жовтня.

На питання, чи можуть невакциновані вчителі не йти в понеділок на роботу, Ляшко відповів:

«Так. Згідно чинного законодавства, вони будуть відсторонені. Для цього директор освітнього закладу робить внутрішній наказ, яким відстороняються на період карантину люди, які не мають принаймні одного щеплення проти коронавірусної хвороби».

Коментуючи звернення профспілки працівників освіти і науки з проханням поки не відсторонювати від роботи невакцинованих вчителів, а дати їм ще місяць, міністр сказав:

«Я мав велику дискусію минулого тижня з представниками профспілок, говорив з ними відверто… Профспілки хочуть право на роботу, а я хочу забезпечити право на життя».

Відповідаючи на питання, чи мають право працювати заклади освіти в “червоних” зонах за умови 100% вакцинованого персоналу, Ляшко зазначив, що, згідно з постановою Кабміну, вони мають таке право, однак місцева влада може вводити додаткові обмеження.

«У нас всі відмічали значне зростання захворюваності, зараз ми вже бачимо цей тиждень стабілізацію на високих цифрах. І коли було таке зростання, як сніжний ком, коли тиждень від тижня захворюваність зростала у два-три рази, було запропоновано пересунути канікули на тиждень раніше, а потім ще їх продовжити на один тиждень. Є постанова Кабміну, яка дозволяє (працювати закладам освіти за умови 100% вакцинованого персоналу – ред.), а кожний регіон з урахуванням епідситуації може прийняти більш жорстке рішення – продовжити канікули або запропонувати дистанційне навчання».

Нагадаємо, за рішенням влади, якщо співробітники сфери освіти не матимуть щеплення проти коронавірусу, з 8 листопада їх відсторонять від роботи на період карантину без збереження заробітної плати.

Відсьогодні працювати без щеплень не зможуть також:

  • Працівники усіх навчальних закладів
  • Працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів
  • Працівники місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів

Натомість не матимуть проблем із роботою:

Працівники, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19

Працівники, які отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19

Працівники, які мають медичні протипоказання до вакцинації. Відповідну довідку у сімейного лікаря можна буде взяти з 8 листопада.

До слова, якщо під час перевірки виявиться, що на підприємстві працюють люди, які ухиляються від щеплення, відповідальні посадові особи будуть покарані відповідно до статті 44-3 кодексу про адміністративні правопорушення “Порушення правил щодо карантину людей”, – пише ВВС.

За порушення цієї статті для посадової особи передбачений штраф від 34 тисяч гривень.

Відео