Відтепер сімейні лікарі будуть набирати пацієнтів більше норми | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Відтепер сімейні лікарі будуть набирати пацієнтів більше норми
12 Січня, 20:58

Відтепер сімейні лікарі будуть набирати пацієнтів більше норми

З січня сімейні лікарі, які набрали максимальну кількість декларацій, мають технічну можливість підписати угоду з додатковими пацієнтами. Проте робота з додатковими пацієнтами оплачуватиметься інакше – з понижувальним коефіцієнтом, інформує прес-служба МОЗ.

Дотепер сімейні лікарі часто набирали максимальну кількість декларацій і не знали, що робити з іншими охочими або, наприклад, з дітьми, що мали народитись у їх пацієнтів.

Міністерство встановило, що оптимальний обсяг практики для терапевта – 2000 декларацій, для сімейного лікаря – 1800, для педіатра – 900. Це мало дозволити пацієнту отримати якісні медичні послуги. Тепер лікарі можуть мати більше пацієнтів, це особливо актуально у селах і маленьких містечках.

У МОЗ наголошують, що обслуговування додаткових пацієнтів оплачуватиметься інакше. Якщо кількість пацієнтів перевищуватиме рекомендований ліміт до 10%, обслуговування цих пацієнтів буде оплачено за тарифом 370 грн/рік на людину, без застосування вікових коефіцієнтів. Якщо кількість декларацій перевищуватиме оптимальну більше, ніж на 10%, то вони будуть оплачені за тарифом 370 грн/рік на людину із застосуванням понижувальних коефіцієнтів, без застосування вікових коефіцієнтів:

від 110% + 1 декларація до 120% – коефіцієнт 0,8;

від 120% + 1 декларація до 130% – коефіцієнт 0,6;

від 130%  + 1 декларація до 140% – коефіцієнт 0,4;

від 140%  + 1 декларація до 150% – коефіцієнт 0,2;

від 150%  + 1 декларація і всі наступні – коефіцієнт 0.

Фото: kolomyia.today

Відео