Відтепер у Львові можна зробити швидке тестування на ВІЛ | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Відтепер у Львові можна зробити швидке тестування на ВІЛ
23 Листопада, 17:27

Відтепер у Львові можна зробити швидке тестування на ВІЛ

Сьогодні, 23 листопада, відкрили пункт тестування AHF Checkpoint Lviv

Це перший заклад у Львіській області, де кожен зможе зробити тест на ВІЛ швидко, конфіденційно та безкоштовно.

Таке місце відкрили за кошти  Фундації АНТИСНІД-США в Україні (AHF Ukraine) у співпраці КЗ ЛОР «Львівський обласний центр гомадського здоров’я», в рамках Меморандумів про наміри між Міністерством охорони здоров’я та AHF, а також між департаментом охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації та AHF.

«Треба знати свій статус аби розпочати лікування швидко. Хочу зауважити, що за 2017 рік було виявлено 16 тисяч ВІЛ-інфікованих, а за 10 місяців 2018 року – 15 тисяч. Сьогодні в Україні лікування можна розпочати одразу після отримання позитивного результату. Впродовж 15 днів, провівши ще додаткові лабораторні обстеження, пацієнт отримує безкоштовне лікування, яке забезпечується державою. Головне прийти і зробити тест», –наголосив перший заступник Генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Віктор Ляшко.

На вікдритті також була директорка Департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак.

Вона наголосила на важливості відкриття пункту швидкого тестування на ВІЛ і зазначила, що для Львівщини надзвичайно важливим є розширення доступу людей до послуг з тестування.

Голова представництва Фундації АнтиСНІД-США в Україні Ярослава Лопатіна додала, що Фундація АнтиСНІД-США в Україні відкрила пункт  у Львові, аби зробити послугу  тестування на ВІЛ максимально швидкою, зручною та  доступною для всіх львів’ян та гостей міста.

“Люди вважають, що ВІЛ-інфекція є лише серед соціально неблагополучних груп, і погано усвідомлюють, що сьогодні понад 63% усіх зареєстрованих випадків інфікування ВІЛ в Україні трапляються під час незахищених статевих контактів, про що свідчать дані Центру громадського здоров’я за 1 січня 2018 року. Відтак у зоні ризику – будь-яка статево активна людина.  Ми прагнемо, аби тестування на ВІЛ стало регулярною практикою кожної людини, яка піклується про своє здоров’я та своїх рідних”, – розповіла Ярослава.

За словами директорки КЗ ЛОР «Львівський обласний центр громадського здоров’я» Мар`яни Служинської, Львівський обласний центр громадського здоров’я підтримав відкриття пункту швидкого тестування на ВІЛ.

Адже налагодити своєчасний зв’язок пацієнта з профільними медичними закладами і забезпечити соціологічну та психологічну підтримку пацієнтам – це дуже важливо.

Львів став другим містом в Україні, де відкрили такий пункт.

“Першим кроком до ефективного лікування та контролю ВІЛ-інфекції є діагностика захворювання у тих, хто ще не знає про свій ВІЛ-статус. Переважно саме ці люди підтримують активність епідемічного процесу. За  оціночними даними, у Львівській області проживає  4500 ВІЛ-позитивних осіб, з них  3703 перебувають під медичним наглядом, а  близько 800 людей не знають про свій ВІЛ-позитивний статус. Це свідчить про низький рівень обізнаності та настороженості населення щодо ВІЛ-інфекції”, – повідомила Мар`яна.

Додамо, заклад відкритий для всіх охочих за адресою: м. Львів, вул. Антоновича, 20 з понеділка по п’ятницю з 9:30 по 19:30 та в суботу з 11:00 по 17:00.

Відео