Відтепер у Львові оплачуватимуть роботу асистента дитини під час інклюзивного навчання | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Відтепер у Львові оплачуватимуть роботу асистента дитини під час інклюзивного навчання
19 Листопада, 19:59

Відтепер у Львові оплачуватимуть роботу асистента дитини під час інклюзивного навчання

Сьогодні виконком Львівської мерії затвердив Порядок надання компенсації одному з батьків учня з особливими освітніми потребами або уповноваженим особам за виконання функцій асистента дитини під час освітнього процесу.
Як пояснили у Львівській міській раді, відсьогодні місто відшкодовуватиме оплату за кількість годин, які вони провели у школі з дитиною і супроводжували її. Наразі такою можливістю вже користуються 26 дітей.

“Супровід асистента потрібен дітям з особливими освітніми потребами для того, щоб вони могли у школі соціалізувалась і не бути відокремленими від інших дітей свого віку. Участі у навчальному процесі асистент не бере, а надає допомогу дитині у побуті – одягнутися, піти в їдальню чи туалет, вийти на вулицю, тобто супроводжує під час перебування у школі.

Найперше, у дитини з інвалідністю має бути висновок від інклюзивно-ресурсного центру про те, що дитина потребує такого супроводу під час навчання. Тоді батьки чи уповноважені особи укладають угоду зі школою, після чого можуть доглядати і проводити час з дитиною у школі”, – пояснила керівниця міського управління соціального захисту Тетяна Колесник.

Зазвичай, такий догляд за дитиною у школі переважно становить 4-6 годин на день. Розмір компенсації затверджений на державному рівні і станом на сьогодні становить 42 гривні 60 копійок за 1 годину такого догляду. З розрахунку, що у місяці є 22 навчальні дні, розмір компенсації становитиме орієнтовно від 3700 до 4700 гривень в місяць для одного асистента дитини.

Аби отримати таку компенсацію, батьки чи уповноважені люди найперше мають звернутися до керівництва школи, де навчається дитина. Опісля укласти відповідну угоду з цією школою, пройти відповідний медичний огляд та спеціальне навчання. І вже опісля – подати відповідний пакет документів до відділу соціального захисту міста чи ЦНАП. Компенсація буде відбуватися щомісяця після подання актів виконаних робіт до управління соціального захисту (акти підписують батьки та школа).

Додамо, що загалом у Львівській громаді є 306 дітей з особливими освітніми потребами саме шкільного віку. Наразі таких асистентів мають 26 дітей, які отримали відповідний висновок про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку від інклюзивно-ресурсного центру.

Відео