Відтепер в «Дії» можна отримати дублікат документів, і не лише за себе, а й родичів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Відтепер в «Дії» можна отримати дублікат документів, і не лише за себе, а й родичів
21 Липня, 16:52

Відтепер в «Дії» можна отримати дублікат документів, і не лише за себе, а й родичів

На порталі «Дія» доступна послуга замовлення дубліката низки документів, що видаються органами Державної реєстрації актів цивільного стану. Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.

«Раніше, щоб отримати документ повторно, потрібно було двічі сходити до ДРАЦС. Відстояти чергу, заповнити заяву, а наступного дня знову йти до ДРАЦС та знову стояти в чергах, щоб забрати документ. Відтепер ви можете подати заяву на порталі Дія та забрати документ впродовж трьох днів у ДРАЦС або замовити доставку Укрпоштою додому», – йдеться в повідомленні.

На порталі можна замовити дублікат свідоцтва або виписку: про народження, смерть, зміну імені, реєстрацію шлюбу, розірвання шлюбу.

Для цього потрібно авторизуватися на порталі “Дія” і в меню “Послуги” вибрати “Довідки та виписки”. Потім необхідно вибрати потрібний документ, перевірити дані про заявника, указати, для кого потрібен документ і причину повторного видавання, а також місце народження, дані про батьків і вибрати спосіб отримання документа. Потім залишиться лише оплатити послугу.

Отримати документ можна буде не лише для себе, а й за найближчих родичів — дітей, батьків, братів чи сестер. Для цього потрібно додати скани документів, що були втрачені чи підтверджують родинні відносини.

Відео