Військові, які постраждали в частинах та на полігонах, будуть отримувати грошові компенсації, – Бакунець – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Військові, які постраждали в частинах та на полігонах, будуть отримувати грошові компенсації, – Бакунець
04 Травня, 15:09

Військові, які постраждали в частинах та на полігонах, будуть отримувати грошові компенсації, – Бакунець

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт №9110. Він розширює дію закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» на військових, які постраждали внаслідок російських атак по полігонах, військових частинах та навчальних центрах.

«Від початку повномасштабного вторгнення певна кількість мобілізованих українців отримали поранення внаслідок ударів ворога по полігонах у Яворові, Десні, та інших схожих локаціях по всій країні. На жаль, частина військових від цих ударів загинула. Однак, ні вони, ні їх сімʼї наразі не можуть претендувати на виплати та пільги як учасники бойових дій. Наш законопроєкт вирішує цю проблему», – пояснює співавтор проєкту Павло Бакунець.

Після ухвалення законопроєкту №9110 в цілому, військовослужбовці, які отримали поранення чи загинули внаслідок російських атак по полігонах, військових частинах, навчальних центрах, та їх сімʼїзможуть отримати статус Захисників України з інвалідністю та члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України.

 

Це дозволить забезпечити військовослужбовців та їх сімʼї соціальними гарантіями, зокрема:

зможуть отримати безоплатну психологічну допомогу в Україні або, на період дії воєнного стану, за кордоном;
сім’я отримає одноразову грошову допомога у розмірі 750-кратного прожиткового мінімуму (2 млн грн);
також ще 23 категорії пільг та соціальних гарантій.

 

Нагадаємо, з 24 лютого 2022 року росіянеодноразово завдавала ракетних ударів по військових навчальних закладах та військових частинах. Наймасштабніші ракетні удари були завдані по 184-му навчальному центру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, 169-му навчальному центру «Десна» імені князя Ярослава Мудрого та інших.

Відео