Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Військові злочини рф: українці вже повідомили про 12 тисяч випадків
27 Квітня, 19:06

Військові злочини рф: українці вже повідомили про 12 тисяч випадків

Українці вже подали на єдиний портал збору доказів близько 12 000 повідомлень про військові злочини рф. Про це повідомляють в Офісі генерального прокурора України.

Найчастіше громадяни свідчать про загибель і травмування рідних, заподіяння окупантами авіаударів по приватних будівлях та цивільній інфраструктурі їхніх зруйнованих міст та сіл.

Як уточнюється, зареєстровано 11 949 повідомлень на єдиному порталі збору доказів військових злочинів warcrimes.gov.ua.

Прокурори також отримують свідчення та докази звірств російської армії від біженців у спеціально облаштованих пунктах на державному кордоні.
Дають такі свідчення і вимушені переселенці у різних областях країни. Українські прокурори вже допитали 8994 потерпілих та свідків, матеріали кримінальних проваджень постійно доповнюються інформацією з відкритих джерел.

«Прокуратура закликає свідків не мовчати. Кожен новий свідок – шанс притягти до відповідальності російських військових, які свідомо вчиняли злочини в Україні. Кожна нагода, кожна деталь повинна бути зафіксована. Прокурори знають та розуміють, яку саме інформацію слід консолідувати», — йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що надати інформацію свідки або потерпілі можуть віддалено на прокуратуру в спеціально обладнаному пункті на кордоні при виїзді або особисто в найближчій прокуратурі. Кожному свідку гарантується конфіденційність, захист персональних даних та збереження доказів.

638fb6c6-3d7d-42d5-9908-31fc9e6a47b4
Схожі новини