«Вік важких пацієнтів молодшає»: у лікарнях Львівщини побільшало ковід-хворих без супутніх захворювань | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Вік важких пацієнтів молодшає»: у лікарнях Львівщини побільшало ковід-хворих без супутніх захворювань
09 Лютого, 14:04

«Вік важких пацієнтів молодшає»: у лікарнях Львівщини побільшало ковід-хворих без супутніх захворювань

Останнім часом у лікарнях Львова та області побільшало пацієнтів після 35 років з важким перебігом коронавірусної інфекції. При цьому медики зазначають, що досить часто серед важкохворих трапляються ті, що не мають супутніх хронічних захворювань. Про це сьогодні, 9 лютого, повідомив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис.

«Попри незначну кількість хворих за минулу добу ситуація з Covid-19 залишається достатньо напруженою. Ми це за бачимо за кількістю звернень, яких впродовж останнього тижня побільшало. Пацієнтів госпіталізовують у стані середньої важкості, а також тяжких хворих. Хочу зауважити, що вік госпіталізованих пацієнтів молодшає. Зараз ми вже говоримо про тяжкі клінічні випадки хворих віком від 35 років, які поступають у тяжкому стані навіть при відсутності супутніх патологій. Тому вкотре закликаю всіх дотримуватись правил карантину, соціальної дистанції, носити маски та мити руки», – наголосив Орест Чемерис.

Нагадаємо, що дотепер у групі ризику Covid-19 були літні люди, пацієнти із захворюваннями легень, серцево-судинної системи, діабетом, зі значною надмірною вагою та іншими хронічними хворобами. Андрій Орфін з Львівської обласної інфекційної лікарні відзначає, що люди стали легковажити своїм здоров’ям, запізно звертаються до медиків. Тому потрапляють у лікарні кисневозалежними й у важкому стані.

«Зараз пацієнтів у нас побільшало. 75-80% госпіталізованих – це важкий стан, який потребує кисневої терапії. Люди, знаючи, що 80% населення досить легко переносить коронавірус, часом дуже довго сидять вдома. А коли звертаються за допомогою, є вже пізно. Саме тому їхній стан вже є дуже важкий, я б навіть сказав передреанімаційний», – розповів Андрій Орфін.

Мешканців Львівщини закликають не займатись самолікуванням, а звертатись до свого сімейного лікаря при найменших симптомах гострих респіраторних захворювань.

Медики помітили, що на Львівщині коронавірус знову «помолодшав». Якщо ще влітку у лікарнях переважали хворі віком 50+, то вже у середині січня найчастіше стали госпіталізовувати пацієнтів вікової категорії 35-59 років.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

 

Відео