Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Він був весь у крові»: в Яворівському районі браконьєри стріляли по лебедях
23 Грудня, 10:49
logo-black

«Він був весь у крові»: в Яворівському районі браконьєри стріляли по лебедях

Юлія Швидко

Вчора зранку на околицях села Оселя Яворівського району невідомі стріляли по парі лебедів, які плавають на тутешньому озері. Один з птахів сильно поранений. Працівники єгерської служби Рава-Руського лісгоспу розшукують браконьєрів.

«У неділю мені зателефонували мешканці Оселі. Кажуть, що на озері лебідь поранений. Приїхав туди, а у птаха – зламана лапка, поранене крило та шия. Він був весь у крові. Інший лебідь над пораненим кружляв, людей до нього не підпускав», – розповідає LMN Іван Лутчин, голова Рогізненської сільської ради, до якої входить Оселя.

Пораненого птаха завезли до яворівських ветеринарів. Ті скерували до фахівців з Янівського заповідника. Стан лебедя був вкрай важким, тому його відвезли до Львова. Ветеринар Львівського еколого-натуралістичного центру Ігор Квас прооперував птаха. Поки що не відомо, чи виживе птах.

«Мисливці стріляють по птахах, аби потім собі з них чучело зробити. Бо за таке не несуть покарання. У нас декілька років тому знайшли загиблих лебедів. Виявили людей, які це зробили. Досі вони не понесли жодної відповідальності. Хоча за такі речі у них хоча б на рік мали би забирати ліцензію на мисливство, зброю. Також браконьєри повинні боятися поліції», – додає Іван Лутчин.

Всіх, хто володіє будь-якою інформацією про цей випадок, просять телефонувати за номером 0673534037.

Фото: Рава-Руський лісгосп

Схожі новини