Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Він бився за Україну і хотів її змінити»: помер доброволець і волонтер з Турківщини Ілля Сирко
25 Серпня, 12:10
logo-black

«Він бився за Україну і хотів її змінити»: помер доброволець і волонтер з Турківщини Ілля Сирко

На 46-му році життя помер доброволець, учасник російсько-української війни, благодійник, майданівець Ілля Сирко. Про це повідомляє громадська організація «Люди Країни», одним із засновників якої був Ілля.

«Тільки нещодавно, на початку серпня, йому виповнилось 45 років. Ілля відчайдушно боровся з важкою хворобою — лейкемією, однак, на жаль, та перемогла його», — йдеться у повідомленні.

Ілля Сирко увесь 2014 рік проїздив на Схід як волонтер. Згодом розповідав LMN, що під час тих поїздок, все частіше задумувався аби стати добровольцем.

«Спочатку думав так: якщо прийде повістка, то піду, а ні, то ні.  Але у серпні 2015 року пішов таки як доброволець. Пішов без жодних вагань. Тоді серед нас витав особливий дух, який не передати словами. Частково роль добровольців ще більша, ніж тих, кого призвали. Адже у нас, добровольців, був і є особливий бойовий настрій та щире бажання захищати свою країну», – ділився Ілля.

8b5a43d8-8387-4da3-9898-c1c7c169b3aa

У громадській організації розповіли, що кожного року, напередодні Миколая, Ілля гуртував небайдужих людей для допомоги бідним дітям Турківщини. Знав усі потребуючі сім‘ї, знав, кому і що потрібно. Ніколи не шкодував ні часу, ні зусиль для допомоги інших.

«Україна втратила свого воїна, ми втратили свого побратима. Діти, яким він допомагав втратити опікуна. Це нестерпна втрата і важка біль. Ілля був надзвичайно життєрадісним і позитивним, займався спортом, грав у футбол… Так важко спостерігати, як зараз йдуть ті, хто пережив Майдан і війну. Розуміємо: це наслідки тих важких подій. Від тих психологічних переживань не витримало його тіло, хоча сильний духом Ілля боровся до останнього. Сумно і дуже боляче», — каже LMN голова Правління ГО «Люди Країни» Василь Курій.

10b9a6fd-9007-4e5f-a66b-9015f91bcf06

Побратим та товариш воїна Тарас Елейко зауважує, що той точно не збирався помирати.

«Нещодавно провідував його. Ми багато говорили, будували плани на майбутнє. Думали над його лікуванням. Розглядали варіант пересадки кісткового мозку в Туреччині. Ніхто б і не міг подумати, що таке трапиться. Ілля хотів перемогти хворобу, продовжити займатись бізнесом, добрими справами, проводити час з сином. Він відчайдушно бився за Україну. Він докладав зусиль, аби її змінити», — каже побратим Іллі Тарас Елейко.

Схожі новини