«Він не контролює Київську раду, є 2-3 смотрящих»: Богдан на брифінгу щодо Кличка | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Він не контролює Київську раду, є 2-3 смотрящих»: Богдан на брифінгу щодо Кличка
31 Липня, 07:44

«Він не контролює Київську раду, є 2-3 смотрящих»: Богдан на брифінгу щодо Кличка

Керівник Офісу президента Андрій Богдан стверджує, що мер Києва Віталій Кличко не контролює Київську міську раду.

Про це Богдан заявив на брифінгу.

«Дійсно, у мене було кілька зустрічей із паном Кличком тут в Адміністрації, в Офісі президента. Таких зустрічей було дві. На цих зустрічах я йому особисто 6 разів, тобто на кожній зустрічі по три рази, попросив відмовитися від інституту “смотрящих”, відійти від корупційних схем і стати дійсно народним мером. Він втратив контроль над ситуацією в місті на протязі останніх 5 років. Мер Віталій Кличко підтвердив мені, що дійсно він не контролює Київську раду, є 2-3 смотрящих, які мають певні групи депутатів, – і якщо він не буде знаходити з ними компроміси, в нього не буде більшості в Київраді, а відповідно він не буде ефективним мером. Кличко наголосив, що він не має жодного відношення до корупції і розкрадань, він розуміє, що щось відбувається не так, проте нічого з цим зробити не може. Він не задіяний у корупції, але іноді він використовує спільну можливість пересування приватним авіатранспортом», – заявив Богдан.  

У 2017 році “Схеми” повідомляли, що Віталій Кличко літав на приватному літаку разом із керівником “Укрбуду” Максимом Микитасем та Вадимом Столаром, якого пов’язують із забудовними схемами у Києві.

Богдан також заявив, що до нього приходила людина нібито від одного зі “смотрящих” Києва і пропонувала розділити награбовані гроші.

«Декілька днів тому до мене приходив один із адвокатів, який представився адвокатом одного зі “смотрящих” Києва, який заважає пану Кличку ефективно управляти містом, і висловив таку пропозицію, що робота з місцевим бюджетом КМР і КМДА дозволяє їм отримати 40 млн доларів в рік. Він попросив не чіпати голову КМДА і запропонував цей бюджет розділити навпіл. На жаль, оскільки я не був готовий до такої зустрічі, мені не вдалося зафіксувати такі дані», – додав Богдан.

Богдан заявив, що звернеться до правоохоронців через ряд фактів, які опублікували журналісти. Зокрема: щодо будівництва Подольсько-Вескресенського мосту за 6 млрд грн, який виграла фірма-прокладка, котра перераховує кошти основному підряднику “Кузні на Рибальському”; тендеру на будівництво Шулявського мосту, який виграла фірма друга Кличка забудовника Максима Микитася; щодо скляного мосту, за словами Богдана, під час будівництва скляного мосту його бюджет розікрав Вадим Столар.

Богдан нагадав Кабінету міністрів про бажання президента Володимира Зеленського звільнити Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації. Він запропонував Кличку самому подати у відставку.

«Під час судового процесу щодо екстрадиції Фірташа були оприлюднені так звані Віденські домовленості щодо розподілу посад між Фірташем, Порошенком, Льовочкіним і Кличком. Саме там була домовленість щодо призначення головою Київської міської державної адміністрації пана Кличка. Це було у квітні 2014 року. З моменту інавгурації нового президента пана Зеленського подання від Кабінету міністрів про звільнення пана Кличка не надходило. Тому мною було написано нагадування на ім’я міністра Кабміну, в якому я попросив на підставі тих самих статтей надати подання про звільнення голови Київської міської державної адміністрації. Оскільки пан Кличко є головою партії  “Блок Петра Порошенка – Солідарність”, він має нести і політичну відповідальність. Оскільки його партія програла вибори, його кандидат у президенти програв вибори – абсолютно логічно було б з точки зору голови місцевої державної адміністрації подати у відставку, оскільки це все ж таки його політична діяльність, а не економічна. Якби ж то», – додав він.

Прес-секретар прем’єр-міністра Василь Рябчук повідомив, що глава уряду Володимир Гройсман перебуває у відпустці, тому чергового засідання Кабінету міністрів цього тижня не буде, а, отже, звільнити Кличка не вийде.

 

Кличко назвав плітками і маніпулятивними домислами заяви Богдана.

Про йдеться у повідомленні Київради.

«Коли такі речі говорить керівник Офісу президента – це виглядає як мінімум дивно і некомпетентно. Ця прес-конференція нагадувала “байки зі склепу” – добірка пліток, маніпулятивних домислів і нічого більше. Усі свої, як ви думаєте, “страшилки”, пане Богдане, передавайте до правоохоронних органів. І не ганьбіться подібними “інформаційними виступами”! Ви ще й законами і Конституцією маніпулюєте», – відреагував Кличко.

Кличко записав звернення до Зеленського, де поскаржився на Богдана.

Звернення він розмістив у Facebook.

«Ще раз хочу наголосити: все, що наговорив пан Богдан – повна нісенітниця і некомпетентність! Але я звертаюся до Президента: Володимире Олександровичу, з повагою до вас, але, якщо владу будуть представляти такі брехливі непрофесіонали, як Андрій Богдан, – про які нові стандарти в політиці можна говорити? Якщо коротко: Київрада працює прозоро, ефективно  і без “смотрящих” – мовою керівника вашого офісу. Друге: я давно не є керівником БПП. Третє: гроші комусь пропонували? Прізвища? Хто? Навіщо? А то якісь плітки і безпідставна брехня. А також – маніпулювання законами і Конституцією. І на це все дивиться вся Україна і наші міжнародні партнери. Хіба це рівень керівництва офісу глави держави? Якось незручно за таких “ньюзмейкерів”», – додав Кличко.

 

Фото: Сайт офісу президента України

Відео