Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Віцепрем’єрка Болгарії вибачилась перед українськими біженцями
03 Червня, 13:29

Віцепрем’єрка Болгарії вибачилась перед українськими біженцями

Віцепрем’єрка Болгарії Каліна Константинова вибачилася перед українськими біженцями після того, як у понеділок, 30 травня, оголосила про згортання урядової житлової програми з їхнього розміщення. Про це повідомила Європейська правда. У відеозверненні Константинова назвала українських біженців “вередливими”.

Зазначимо, наразі в Болгарії перебуває близько 100 тисяч українських біженців. У вівторок, 31 травня, у зв’язку з початком літнього туристичного сезону завершилася програма їх розміщення в готелях уздовж узбережжя.

Аби продовжити проживання біженців, держава надала їм житло глибше у країні, однак інтерес до переселення був настільки низьким, що Константинова оголосила, що припиняє програму, але потім сказала, що продовжить її.

Віцепрем’єрку розкритикували багато неурядових організацій за те, що держава не надала українцям інформацію про їхнє розміщення, тому вони й відмовилися співпрацювати.

“Я хочу вибачитись перед тими громадянами Болгарії та України, яких мої слова зачепили. Це не було моєю метою”, – заявила Константинова під час парламентських слухань.

За її словами, найголовніше і найскладніше, чого вони досягли, це те, що десятки тисяч людей отримали дах над головою.

“Ми зіштовхнулися із викликом, з яким Болгарія ніколи не стикалася…  Правда в тому, що Болгарія надала найкращий та якісний догляд українським біженцям. Скрізь, у будь-якій іншій країні, вони – у наметових містечках. Ось цей ковток свіжого повітря, який ми дали їм під час готельної програми, окрім надання найкращого в Європі якісного догляду, ще й допоміг їхній інтеграції”, – заявила Константинова.

Додамо, зараз вже понад 4000 українців знайшли роботу у Болгарії, 300 українських дітей відвідують школу, а ще 1500 подали документи на новий навчальний рік.

“10% українських біженців працездатного віку вже мають трудові договори”, – заявила Константинова депутатам у парламенті.

Схожі новини