Влада бреше, а люди страждають: в Хирові каналізаційні стоки далі течуть у річку – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Влада бреше, а люди страждають: в Хирові каналізаційні стоки далі течуть у річку
26 Липня, 13:16
logo-black

Влада бреше, а люди страждають: в Хирові каналізаційні стоки далі течуть у річку

Попри запевнення представників місцевої влади та екоінспекторів у Хирові на Львівщині каналізаційні стоки й далі течуть у річку. Про це свідчать жителі міста.

Минулого тижня LNM розповідала про те, що у місцеву річку Стрвʼяж, де купаються жителі, течуть каналізаційні стоки. Тоді ж ми звернулись за коментарем до Державної екологічної інспекції у Львівській області і отримали відповідь.

10-58
12-67

Насамперед, у відомстві повідомили, в умовах воєнного часу в Україні, припинились усі перевірки та заходу контролю. Водночас, в екоінспекції зазначили, що востаннє проводили перевірку «Водопровідно-каналізаційного господарства у м. Хирів» на початку жовтня 2021 року. Тоді жодних скидів стічних вод у річку Стрв’яж не було виявлено.

Крім того, інспекція звернулась за поясненням до Хирівської міської ради, де їм повідомили, що причиною витоків каналізаційних стоків стали масивні опади та особливості рельєфу, що призвели до аварійної закупорки каналізаційного колектора, по якому відводились стоки із колишньої військової частини.

Однак, у коментарі LMN, голова Хирівської міськради Мирослава Королюк натякала, що однією із ймовірних причин того, що збільшився витік каналізації, є те, що два тижні тому у санаторно-оздоровчий комплексі «Лаяр палас» перебувало 800 дітей. Його, до слова, пов’язують із народним депутатом з партії «Європейська Солідарність» Андрієм Лопушанським.

Зрештою, на звернення екологічної інспекції, Хирівська міська рада відповіла, що проблему вже вирішили.

«Хирівська міська рада повідомляє про вжиті заходи по локалізації аварійного витоку, ліквідації наслідків витоку (шляхом промивання закупорки каналізаційного колектора) та недопущенню таких ситуацій в майбутньому. Комісією житлово-комунального відділу Хирівської міської ради при виїзді на місце 18.07.2023 фактів витоку каналізаційних стоків у річку Стрв’яж не виявлено»,  – йдеться у повідомленні.

LMN Мирослава Королюк також запевняла, що до четверга, 20 липня, до 17:00 комунальники мають усе полагодити.

Однак, сьогодні, 26 липня, місцеві жителі розповіли, що насправді проблему не вирішено. Каналізаційні стоки далі течуть по полях, дорогах міста і, зрештою, потрапляють у річку.

Ірина Марчук

Відео