Влада у церковні справи не втручатиметься, – Президент | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Влада у церковні справи не втручатиметься, – Президент
15 Жовтня, 11:59

Влада у церковні справи не втручатиметься, – Президент

Порошенко наголосив, що в Україні не буде державної церкви

Українців не запрошуватимуть силоміць у церкву, освячену Томосом. Так само як і влада не буде втручатися у церковні справи. Про це заявив Президент України Петро Порошенко.

За його словами влада поважатиме вибір тих, хто прийме рішення залишитись вірним тій структурі, що зберігає єдність із РПЦ.

«В цілому держава має свою місію в релігійному питанні. І вона – держава, влада – цю місію вже виконала. Ми отримали добру звістку з Константинополя. Далі – вже внутрішні питання, в які світській владі втручатися не можна, і вона не буде цього робити», – наголосив Президент.

Крім того, Порошенко сказав, що держава захистить права тих священиків і вірних  Московського патріархату, які добровільно вирішать вийти з-під Москви, щоб разом з іншими православними творити єдину українську православну помісну церкву.

За словами Президента, Вселенський Патріархат прийняв рішення про автокефалію і Томос буде вручено предстоятелю церкви – достойному, авторитетному, досвідченому владиці, якого обере об’єднаний Архієрейський Собор.

На цей собор зберуться усі єпископи УПЦ Київського Патріархату і УАПЦ, а також низка єпископів УПЦ Московського патріархату, «які між кремлівською зіркою та православним хрестом обрали хрест, а між Україною та Росією – Україну».

Відео