«Влучно і точно застосована лайка корисна для здоров’я»: Супрун про закон щодо матюків | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Влучно і точно застосована лайка корисна для здоров’я»: Супрун про закон щодо матюків
04 Липня, 08:32

«Влучно і точно застосована лайка корисна для здоров’я»: Супрун про закон щодо матюків

В.о міністра охорони здоров’я Уляна Супрун не підтримує ініціативу народної депутатки Ольги Богомолець «про протидію лихослів’ю».

Про це вона написала у facebook.

«Влучно і точно застосована лайка, що описує наше ставлення до ситуації, і не спрямована образити співрозмовника, корисна для здоров’я. Дослідження показують, що саме така лайка і застосовується в побуті найчастіше. Вона призводить до нейтральних чи позитивних наслідків. У цьому разі наше обурення новинами, біль при тренуванні, травмі, тривожність, подив чи переляк знаходять миттєве і досить точне вираження, на що мозок реагує виділенням ендорфінів. Ці нейромедіатори беруть участь в знеболенні чи задоволенні”, – пояснила вона.

Супрун вказала на ефективність лайки в зменшенні болю, посиленні серцебиття і підвищенні больового порогу. Вона зазначила, що розуміти і висловлювати свої емоції корисно для здоров’я. А ось тривале пригнічення емоцій, замість їх проявлення пов’язане з вищою захворюваністю на рак і гіпертензію.

«Науковці пояснюють це тим, що лайка не сприймається нашим мозком буквально. Ми не уявляємо саме те, що чуємо і кажемо, та апелюємо саме до прикрої обурливої ситуації, а не статевих органів, приміром. Викорінювати слід пасивну та активну агресію, дискримінацію, штампи, але не обсценну лексику як таку», – наголосила Спрун.

 

Фото: РБК-Україна

Відео