Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Внаслідок обстрілу санітарного автомобіля на Донбасі загинули двоє українців
02 Липня, 07:41

Внаслідок обстрілу санітарного автомобіля на Донбасі загинули двоє українців

Російсько-окупаційні війська обстріляли санітарний автомобіль одного з підрозділів Об’єднаних сил: є загиблі.

Про це повідомляє штаб операції Об’єднаних сил.

«Близько 10.50, під час виконання військовими медиками ООС завдань з евакуації пораненого в районі населеного пункту Водяне, російськими окупантами було цинічно і підступно обстріляно санітарний автомобіль одного з підрозділів Об’єднаних сил. Бойовики поцілили у санітарний автомобіль “Хаммер” з ПТКР»,  йдеться в повідомленні.

222-53

Один військовослужбовець загинув на місці. Згодом помер військовий медик. Ще один військовослужбовець поранений.

Загинули водій санітарного автомобіля “Хаммер” HMWV старший матрос Сергій Майборода та бойовий медик, кавалер ордену “За Мужність” сержант Ірина Шевченко.

Обстріл санітарних автомобілів є порушенням норм міжнародного гуманітарного права.

 

Президент Володимир Зеленський вважає, що обстріл санітарного автомобіля є спробою зірвати переговорний процес.

Про це Зеленський написав у Facebook.

«Щойно приземлилися на дозаправку. Дізнався сумну новину з Донбасу. Двоє загиблих, один поранений. Обстріл санітарного автомобіля у Водяному – порушення норм міжнародного гуманітарного права, ганебна й підла спроба зірвати важкий переговорний процес із припинення вогню на Донбасі. Україна завжди діяла і сьогодні діє в рамках міжнародних домовленостей і міжнародного права. Закликаю наших партнерів у Європі та США належним чином відреагувати на дії, що аж ніяк не наближають нас до миру», – відзначив Зеленський.

Обстріл санітарного автомобіля під Водяним обов’язково буде розглянуто в рамках засідання Тристоронньої контактної групи.

Про це написав секретар РНБО Олександр Данилюк у facebook.

«Стріляти в медиків, коли вони займаються евакуацією поранених – все одно що нападати зі спини на людину. Це неприпустимо як з етичної точки зору, так і з урахуванням норм міжнародного права. Такі прояви агресії загрожують звести нанівець усі зусилля щодо мирного врегулювання конфлікту в Донбасі. Ситуація обов’язково буде розглянута в рамках засідання Тристоронньої контактної групи», – повідомив Данилюк.

Перед трагічними подіями, Зеленський прокоментував ситуацію у Станиці Луганській щодо розведення сил.

«Сьогодні у Станиці-Луганській відбулося розведення військ з обох сторін. Це зафіксувала і підтвердила Моніторингова місія ОБСЄ. Я вас усіх вітаю. Це, мені здається, перший крок до сталого припинення вогню по всій лінії розмежування, який відбувся завдяки розблокуванню Мінського процесу. Я розумію, що тільки час і конкретні кроки зможуть підтвердити всім, що сторони виконують свої зобов’язання. Я не хочу обіцяти, що завтра буде мир, що завтра ми припинимо війну – але мені здається, що крихка надія на початок завершення гарячої фази війни з’явилася. Не піддаватися на паніку і провокації – і надати можливість нашим воїнам, нашій армії та нашим дипломатам виконувати свою потужну і дуже складну роботу. Давайте зберігати спокій. Ніякої зради немає. Перемоги, на жаль, поки що теж немає. Але це, мені здається, перший наш невеликий реальний успіх. Вітаю», – сказав він.

 

Фото: ООС

Схожі новини