Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Вночі здається, що диван падає”: шість львівських сімей переїхали з власних квартир через тріщини у будинку
02 Вересня, 20:32

“Вночі здається, що диван падає”: шість львівських сімей переїхали з власних квартир через тріщини у будинку

У будинку на вул. Стороженка, 37, що знаходиться у Львові, мешканці шести квартир тимчасово покинули власні помешкання. У будинку з’явились тріщини, проблеми почались після риття котловану на будівництві, яке розташоване поруч, пише захід.нет.

Пані Лариса демонструє свою квартиру, стіни якої впритул прилягають до нового будівництва. Уже третю добу жінка зі сім’єю не ризикує ночувати вдома. Також покинули власні оселі ще п’ять родин.

«Страшно, Вже хвора людина стала. Як сплю, мені здається, що диван падає після того, як вони почали рити той котлован. Будинок тремтів так, що аж скрипів», – розповіла мешканка будинку Лариса.

Мешканці нарікають. Останньою краплею стала стихія наприкінці минулого тижня. Вода затопила підвал і утворились тріщини.

«У ніч із п’ятниці на суботу внаслідок дощів і за попереднього промивання з котловану із ґрунтовими водами стався обвал земельних підлог підвалу і внаслідок цього стіни несучі дали ще більш глибокі тріщини», – запевняє мешканець будинку Василь Штинда.

«Ще у 2018 році «Буделектромонтаж» замовив експертизу в НДІ «Проектреконструкція». Зробили звіт, що треба було зробити замовнику перед риттям котловану, щоб приступити до початку будівництва. Тут перелік робіт: від необхідності повністю укріпити будинок зі всіх сторін, скріпити їх швелерами до недопущення попадання вод під фундамент. За цей час жодної дії не було зроблено», – демонструє документи мешканець будинку Андрій Бабин.

А у понеділок, 2 вересня, на місце прибула спеціальна комісія, яку створили у районній адміністрації. Висновки, за словами чиновників, робити ще рано.

«Тут вплинув і термін експлуатації і саме будівництво. Це в комплексі дало такий негативний результат. Попередні висновки проводив сам забудовник, це було в 2018 році. Там є певні зауваження, які він мав зробити. Тобто привести будинок до належного стану. Він наразі їх не виконав. Зараз будемо проводити додаткові зустрічі і приймати глобальні рішення», – пояснив заступник голови Залізничної РА з питань ЖКГ Ігор Герич.

Роботи на ділянці поруч із будинком тривають вже півроку. Генпідрядник стверджує: через його котлован не може відбуватися підтоплення фундаменту будинку. Адже він розміщений набагато нижче.

«Я їм казав, що я побудую його. Тоді ми знову по факту зафіксуємо всі тріщини і ми зробимо ремонт або вони зроблять самі його, а ми компенсуємо. Чекаємо середи, тієї комісії, вона дасть висновки, а по нашому будинку, то в нас є діючий дозвіл. Ну, поки що ми на декілька днів призупиняємося», – зазначив директор компанії генпідрядника Віктор Лозюк.

Наступного разу комісія збереться у середу, 4 вересня. До огляду залучать експертів із будівництва.

Фото: ілюстративне.

Схожі новини