Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Водіїв каратимуть за перевезення дітей без автокрісел
29 Жовтня, 16:58

Водіїв каратимуть за перевезення дітей без автокрісел

Сьогодні, 29 жовтня, Верховна Рада ввела штрафи для водіїв за порушення правил перевезення дітей. Законопроект 1150 підтримали всі фракції. За нього проголосували 332 народні депутати.

Відтепер за порушення правил перевезення дітей водій отримує штраф у розмірі 30 неоподаткованих мінімумів – 510 грн.

При повторному порушені штраф сягатиме – 850 грн.

Нагадаємо, правила перевезення дітей вважаються порушеними, коли дітей віком до 12 років і зростом до 145 сантиметрів перевозять у машині без використання спеціальних засобів – автокрісел, бустерів, які дозволять пристебнути дитину пасками безпеки. Дітей до 16-річного віку не можна перевозити в кузові будь-якого вантажного автомобіля, а організовані групи дітей – у темну пору доби.

Заборона на таке перевезення існувала й раніше, але штрафи не були передбачені.

«За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, використання дитячих автомобільних крісел знижує ризик отримання травм в ДТП на 70%, а смертності – на 54%», – зазначив позафракційний депутат Дмитро Шпенов під час представлення проекту.

В Україні власники автівок використовують дитячі крісла лише для 12% дітей віком до 6 років, та майже ніколи для старших дітей – про це свідчать результати всеукраїнського опитування, проведеного дослідницькою компанією Ipsos.

Схожі новини