Володимир Зеленський склав присягу Президента | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Володимир Зеленський склав присягу Президента
20 Травня, 10:25
logo-black

Володимир Зеленський склав присягу Президента

Володимир Зеленський склав присягу Президента України і офіційно приступив до виконання обов’язків.

“Я, Зеленський Володимир Олександрович, волею народу обраний Президентом України, заступаючи на цей високий пост, урочисто присягаю на вірність Україні. Зобов’язуюсь усіма своїми справами боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу, обстоювати права і свободи громадян, додержуватися Конституції України і законів України, виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників, підносити авторитет України у світі”, – сказав Президент.

Після цього головуючий на засіданні Голова Верховної Ради Андрій Парубій запросив Президента Зеленського зайняти офіційне місце Президента України у Верховній Раді.

Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук вручила Зеленському посвідчення Президента України.

Голова Конституційного суду Наталія Шаптала вручила Зеленському знак Президента, булаву та гербову печатку.

 

“Це не моя, це наша спільна перемога, – сказав Зеленський з трибуни. – Кожен з нас президент. Не 73%, які за мене голосували, а всі 100% українців. Це спільний шанс, за який ми несемо спільну відповідальність. Щойно не тільки я приймав присягу, кожен з нас поклав руку на Конституцію і присягнув на вірність України.

Уявіть гучні заголовки: “Президент – не платить податки”, “Президент потихеньку краде, бо всі так роблять”, “Промчав на червоне світло”. Ви згодні, що це ганьба? Ось це я маю на увазі, коли кажу, що кожен з нас президент. Кожен несе відповідальність за Україну.

Кожен зможе зробити все для розвитку України. Єропейська країна починається з кожного.

Європа буде в Україні, це наша спільна мрія”.

 

Зеленський наголосив, що в нас є спільний біль: “кожен з нас загинув на Донбасі”.

 

“Кожного дня ми втрачаємо кожного з нас. Кожен з нас – переселенець, той, хто втратив дім і відчинив двері, розділивши той біль. І кожен з нас заробітчанин, хто в боротьбі із бідністю мусить втрачати гідність.

Ми це все подолаємо, бо кожен з нас – українець.

Від Ужгорода до Луганська, від Чергінова – до Сімфорполя, у Харкові, Дніпрі, Одесі, ми всі – українці. І ми маємо бути єдині, бо тільки тоді ми сильні”.

Присутні в залі голосно плескають, вигукують “Молодець!”

“Сьогодні я звертаюсь до всіх українців світу, – сказав Зеленський. – Нас 65 мільйонів. Тих, кого народила наша земля. Звертаюсь до всіх українців на планеті. Ви нам дуже потрібні. Усім, хто готовий будувати сильну Україну, я готовий надати українське громадянство. Сувенірів з-за корднону не потрібно. Привезіть нам знання, цінності і ментальні цінності. Все це нам допоможе збудувати нову державу”.

Відео