Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект про Великий герб
28 Червня, 14:13

Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект про Великий герб

Сьогодні, 28 червня, Президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд парламенту законопроект про великий Державний Герб України. Визначив його як невідкладний, тобто для позачергового розгляду Верховною Радою. Зеленський підписав проект закону на урочистому засіданні Верховної Ради з нагоди Дня Конституції, повідомляє пресслужба Офісу президента.

«28 червня 1996 року поява Конституції України ознаменувала й низку інших важливих речей. Українська мова отримала статус єдиної державної мови, а гривня – статус національної валюти… І всі ці роки існує тільки одне незакрите питання. Єдиний державний символ, який прямо передбачений Конституцією і якого досі не існує. Це Великий герб України», – зазначив Президент.

Глава держави пригадав, що за ці роки було багато різних конкурсів, суперечок, думок і різних бачень щодо Великого гербу. Однак, за його словами, у рік 30-ліття незалежності і 25-ліття Конституції потрібно в цьому питанні поставити крапку, передає Твоє місто.

Доповідатиме законопроект під час його розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України перший Президент України Леонід Кравчук.

Нагадаємо, 25 серпня минулого року Верховна Рада доручила Кабміну провести конкурс на найкращий ескіз великого Державного герба України. За відповідний проєкт постанови проголосували 279 народних депутатів. Відповідно до статті 20 Конституції України, «головним елементом великого Державного герба України є знак княжої держави Володимира Великого (малий державний герб України). Великий Державний герб встановлюють з урахуванням малого Державного герба України та герба Війська Запорізького законом, що приймають не менше, ніж двома третіми від конституційного складу Верховної Ради України».

19 листопада 2020 року журі презентувало своє рішення, відповідно до якого першу премію отримав проект Олексія Кохана.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини