Волонтерка розповіла, що цього року просять у Миколая | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Волонтерка розповіла, що цього року просять у Миколая
28 Листопада, 15:15

Волонтерка розповіла, що цього року просять у Миколая

Марія Оринчак

У Львові триває благодійна акція до Дня святого Миколая «Подаруй дитині свято». Організатори планують ощасливити понад 300 дітей, серед яких сироти, діти з бідних сімей та учасників АТО. Більшість листів вже оцифрували і виклали у “Фейсбуці”. Кожен охочий може обрати собі лист для втілення. Що найчастіше просять у Миколая, “Львівській мануфактурі новин” розповіла координатор акції Катерина Кабаненко.

 

“Практично у кожному листі діти просять солодощі, іграшки, одяг, рідко хто планшети і смартфони, – каже Катерина. – Можливо, дітям до 12 років таке бажання підказують батьки. Але старші точно хочуть цього самі, бо просять футбольні буци, кофтинки від певних фірм, одним словом, хочуть бути модненькими. Є листи, які розчулюють до сліз. Як от лист від маленької дівчинки, яка не просила нічого матеріального – ні одягу, ні смартфона, тільки щоб мама з татом помирилися, і вони знову всі жили разом.”

Особливо зворушило волонтерів проханння про триповерхове ліжко.

“Цей лист набрав надзвичайну кількість репостів в інтернеті, – розповідає Катерина. – Хлопчик написав, що в нього є двоє братів і виховує їх лише мама. Вони живуть в маленькій тісній квартирі, тому йому доводиться спати на підлозі. Попросив Миколая подарувати їм триповерхове ліжко. Зайшлось чимало охочих допомогти цій дитині, тож тепер у нього буде і ліжко, і матраси, і постільна білизна”.

Є діти, які просять поїздку кудись. Пишуть, що ніколи не виїжджали за межі Львова. Волонтери оцифрували близько 270 листів, 90% з них вже розібрали небайдужі. Однак надходять нові листи, тому кожен охочий ще має шанс стати для когось чарівником та втілити чиюсь мрію. Знайти вільний лист можна тут, а приносити подарунки потрібно до Львівського обласного мододіжного центру (Винниченка, 12).

Відео