Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Волонтери відновили могилу Бронислава Яніва
30 Жовтня, 14:44

Волонтери відновили могилу Бронислава Яніва

У п’ятницю, 1 листопада, о 15.00 волонтери ініціативи «Незнаному воякови» презентуватимуть відновлення могили Бронислава Яніва на Янівському цвинтарі у Львові.

Бронислав Янів – однин із засновників і перший голова «Українського товариства охорони військових могил» на початку 20 століття. Народився у 1885 році у Станькові, біля Стрия. До шести років залишився круглим сиротою. Був директором „Кооперативи Український Театр” і „Товариства взаїмних обезпечень „Карпатія” у Львові, старшина галицько-української Армії.

bronyslav-yaniv-v-tsentri-urochystosti-z-nagody-zelenyh-svyat-na-mogylah-striltsiv-uga-yanivskyj-tsvyntar-1930-r-foto-z-albomu-tovm

Янів похований на 39-му полі, поруч з військовим меморіалом воякам Української Галицької Армії.

Реставрація його надгробного пам’ятника тривала пів року. Її виконали фахові реставратори-каменярі та художники: Тарас Бенях, Олег Капустяк та Юрій Ольхович. Вони розчистили камінь та інскрипцію, відновили аварійні елементи декоративної огорожі, відтворили пошкоджений хрест і тризуб, знищений в совєтські часи, провели основні роботи з благоустрою. Передбачено також встановлення інформаційної таблиці та вказівника.

«На могилі Бронислава Яніва були сліди від куль, по-варварськи вирубаний у совєтські часи тризуб, пошкоджений хрест. Це унікальний проект для ініціативи «Незнаному воякови», бо стосується не стільки могили вояка, як того, хто дбав про стрілецькі могили у далеких 1930-их роках. Цей чоловік власним прикладом показав, наскільки важливим є належне вшанування, пам’ять і гідне продовження вояцького подвигу у щоденних справах. Фактично, його діяльність є прикладом для нас», –  каже львівський архітектор, співтворець ініціативи «Незнаному воякови» Іван Щурко.

Нагадаємо, від 2016 року волонтери «Незнаному воякови» (ГО Українська Галицька Асамблея) знаходять, прибирають та доглядають військові могили часів УГА, УПА та полеглих у нинішній війні на сході. Зокрема, вони зібрали гроші, запроектували та встановили вже два військові меморіали воякам УПА – в Прибині та Кореличах на Перемишлянщині.

mogyla-pislya-restavratsiyi
stan-mogyly-pislya-restavratsiyi

Фото: Іван Щурко

Схожі новини