Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Вперше у Львові: 8-місячному малюкові з Миколаївського району торакоскопічно видалили легеню
06 Жовтня, 21:02

Вперше у Львові: 8-місячному малюкові з Миколаївського району торакоскопічно видалили легеню

Сьогодні, 6 жовтня, у львівській обласній дитячій лікарні ОХМАТДИТ вперше у Львові 8-місячному хлопчику з Миколаївського району видалили праву легеню торакоскопічно, тобто через невеликий розріз. Це для маленької дитини є менш травматично, передає Zaxid.net.

Хлопчик народився з вродженою аномалією – права легеня у нього була недорозвинута. І її конче треба було забрати. Інакше в маленького могла б виникнути легенева гіпертензія, а згодом і кардіологічні проблеми.

«Діти народжуються з такою аномалією не так вже й часто. В ОХМАТДИТі ми робимо всього декілька операцій на рік. Але досі у нас оперували таких дітей через відкритий доступ. Нині вперше прооперували торакоскопічно», – каже завідувач Центру мініінвазивної хірургії ОХМАТДИТу Андрій Дворакевич.

Батьки хлопчика їздили на консультацію до лікарів у столицю. Їм пропонували забрати проблемну легеню через відкритий доступ. До операційної бригади, окрім Андрія Дворакевича, увійшли торакільні хірурги Роман Ковальський, Олег Ленів і анестезіолог Володимир Міщук. Операція з видалення легені тривала чотири години.

«Така операція є однією з найскладніших в торакальній хірургії. Її за складністю можна прирівняти до операцій на серці. Спочатку легеню виділили всю в плевральній порожнині: від’єднали від бронхів, судин, серця, легеневих вен, легеневої артерії. І все це робили всередині, через отвори і спостерігали за діями на моніторі. А коли вже легеня була повністю вільна, її витягнули. Діти після таких оперативних втручань нормально живуть, займаються спортом», – розповів тора кальний хірург Роман Ковальський.

Фото: Фейсбук

Схожі новини