Вперше в Україні: у львівській лікарні дитині пересадили серце | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Вперше в Україні: у львівській лікарні дитині пересадили серце
22 Вересня, 09:17

Вперше в Україні: у львівській лікарні дитині пересадили серце

У Львівській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги провели трансплантацію серця 13-річному пацієнту. Пересадку серця дитині від донора зробили вперше в Україні. Про це вчора ввечері, 21 вересня, написав у Фейсбук директор Інституту серця Борис Тодуров.

«Вперше в Україні трансплантація серця дитині 13 років. Ми знову у львівській лікарні швидкої допомоги. Сьогодні одномоментно проходить трансплантація серця, легень, печінки, нирок, рогівки ока. Працює спільна команда київських, львівських і польських спеціалістів. Дякуючи Олегу Самчуку і його дружній команді, це стало можливим у нашій країні. Десятки спеціалістів з різних центрів працюють чітко, як відлагоджений механізм. Це моя 20-та трансплантація», – повідомив Борис Тодуров.

Серце пересадили 13-річному волинянину Максиму, який у липні цього року раптово переніс інсульт. Донором органів став 54-річний чоловік, який помер від геморагічного інсульту. Його сім’я – дружина та двоє дітей – дала згоду на забір органів.

Львівські медики зазначають, що й вперше в Україні провели пересадку легень. Їх пересадили 56-річному львів’янину Віктору, який важко хворів і був кисневозалежний. Останніх три роки чоловік практично не виходив з дому. Трансплантацію легень провели львівські і польські лікарі. Іноземні медики приїхали до Львова з міста Забже, з Сілезького центру хворіб серця.

Печінка дісталася 37-річній львів’янці Марії, у якої був цироз. Пересадку провели хірурги з київської лікарні «Феофанія».

Нирки отримали 40-річний Юрій з Донеччини і 45-річний Віталій з Тернопільщини. Обоє чоловіків були на діалізі. Пересадку провели лікарі львівського Центру трансплантології.

Вилучену рогівку ока планують трансплантувати найближчим часом.

Фото: Фейсбук

Відео