Вперше в Україні: у Львові почали забезпечувати пацієнтів з муковізцидозом дороговартісними ліками | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Вперше в Україні: у Львові почали забезпечувати пацієнтів з муковізцидозом дороговартісними ліками
15 Вересня, 13:07

Вперше в Україні: у Львові почали забезпечувати пацієнтів з муковізцидозом дороговартісними ліками

У Центрі муковісцидозу Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру вперше в Україні почали лікувати дороговартісними ліками – модуляроторами хлорного каналу пацієнтів з муковізцидозом. До цього така терапія була доступна лише у закордонних клініках. Про це сьогодні повідомили на фейсбук-сторінці Центру.

Лікування модуляторами дороговартісне – близько 300 тис. дол на рік для однієї людини. Проте українські пацієнти будуть отримувати ліки безкоштовно. Препарат як доброчинну допомогу від виробника ліків передали Центру представники благодійного фонду Direct Relief.

Перший транш допомоги забезпечить піврічну потребу у препараті пацієнтів дитячого та дорослого Центрів муковісцидозу у Львові.

“Попри війну ми не зупиняємось у допомозі важкохворим людям. Наше завдання як референтного центру з питань орфанної медицини зробити новітні ефективні методи лікування рідкісних хвороб доступними в Україні. Тому спільно з однодумцями знаходимо способи пришвидшити застосування передових методик у нашій щоденній практиці”, – зазначив очільник лікарні Роман Кізима.

Він також зазначає, що застосування модуляторів дозволить зменшити ризики бактеріальних ускладнень та кількість госпіталізацій, зупинити прогресування незворотніх змін у легенях.

Зазначимо, що муковізцидоз –  рідкісне, спадкове, прогресуюче захворювання екзокринної залози. Хвороба може бути небезпечною для життя, адже призводить до утворення густого слизу, що вражає внутрішні органи.

Нагадаємо, що у Центрі муковісцидозу спостерігаються близько 200 пацієнтів усієї України, з них 60 – зі Львова та Львівської області.

Відео