Вперше за час війни: Нацбанк підняв вартість долара до 36,5 грн | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Вперше за час війни: Нацбанк підняв вартість долара до 36,5 грн
21 Липня, 11:13

Вперше за час війни: Нацбанк підняв вартість долара до 36,5 грн

Сьогодні, 21 липня, Національний банк України скоригував офіційний курс гривні до долара США на 25% — до 36,5686 гривні за долар. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

В Нацбанку такі зміни пояснили зміною фундаментальних характеристик економіки України під час війни та зміцненням долара до інших валют.

У регуляторі стверджують, що це рішення дозволить збільшити конкурентоспроможність українських виробників, зблизити курсові умови для різних груп бізнесу та населення та підтримати стійкість економіки в умовах війни.

Зазначимо, офіційний курс гривні до долара США й надалі є фіксованим. Голова НБУ Кирило Шевченко наголосив, що фіксація курсу гривні на рівні 29,25 грн за 1 долар на початку повномасштабної війни допомогла забезпечити стабільну роботу фінансової системи.

«Війна триває вже майже п’ять місяців, за які відбулися суттєві зміни в нашій та світовій економіці. В таких умовах офіційний курс гривні на рівні 24 лютого вже не відповідає реаліям та поступово втрачає роль якоря для очікувань», — зазначив він.

За оцінками Нацбанку, корекція обмінного курсу збільшить приплив і, відповідно, продаж валютного виторгу експортерами та дасть змогу стабілізувати курсові очікування.

В НБУ також наголошують, що корекція офіційного курсу гривні матиме лише обмежений вплив на прискорення темпів зростання цін, спричинене наслідками війни, а також динамікою цін на світових товарних ринках.

Відео