Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Вперше за дев’ять років вимовив слово «мама»: хлопчикові з аутизмом зі Стрийщини потрібна фінансова допомога
19 Серпня, 15:38
logo-black

«Вперше за дев’ять років вимовив слово «мама»: хлопчикові з аутизмом зі Стрийщини потрібна фінансова допомога

Марія та Олексій Кашуби зі села Довголука на Стрийщині виховують 9-річного синочка Мар’яна, в якого діагностували дитячий аутизм та порушення соціальної адаптації.

«Спочатку Мар’ян ріс нормальної дитиною. До двох років вимовляв окремі слова. А потім у нього почалася зупинка мовленнєвого розвитку. У два з половиною роки синочкові діагностували аутизм. На жаль, тоді лікування не дало жодного результату, – розповідає LMN Марія Кашуба. – Зараз Мар’ян на індивідуальному навчанні у школі».

Дитина потребує кваліфікованого втручання та особливих підходів і прийомів реабілітації.

«Наразі син пройшов 11-денний курс реабілітації в Міжнародній реабілітаційній клініці Козявкіна в Трускавеці – і вперше за дев’ять років вимовив слово «мама». Це був для нас дуже емоційний момент, перше слово за дев’ять років! Те, що кожна мати чує кожного дня, я почула від свого хлопчика перший раз в житті! Це, звичайно, невеличка перемога, але в нас з’явилася надія, що зусилля лікарів були недаремні та лікування дало свій результат», – додає жінка.

Подібних курсів реабілітації необхідно проходити 4-5 разів на рік. Наступний курс реабілітації, за призначенням лікаря, Мар’ян повинен проходити в Центрі фізичної реабілітації «Крок за кроком до мети» в Києві 20 листопада 2021. Вартість курсу складає 41 370 грн.

«Але наша сім’я не має таких коштів. Левова частина грошей іде на спеціальне харчування та памперси для сина. Я працюю вчителем християнської етики, отримую мінімальну зарплату, допомога держави мізерна, тож благаємо про допомогу всіх друзів, знайомих, небайдужих жителів міста Стрий та всієї України», – каже Марія Іванівна.

Батько хлопчика теж хворіє, у нього епілепсія. Чоловік має інвалідність третьої групи. Подружжя, крім синочка, ще виховує 12-річну доньку.

Усі, хто мають бажання та можливість допомогти родині фінансово, можуть переказати кошти на картку ПриватБанку 5168 7573 9720 0058

Призначення платежу: Благодійна допомога Мар’яну Кашубі

Отримувач: Кашуба Марія Іванівна

Номер телефону +38 050 540 40 82

Схожі новини