Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Вперше забороняється будь-яке ведення вогню»: представник України у «мінській» підгрупі
18 Липня, 21:32

«Вперше забороняється будь-яке ведення вогню»: представник України у «мінській» підгрупі

Домовленість про безстрокове припинення вогню на Донбасі з 21 липня вперше містить заборону на будь-яке ведення вогню.

Про це сказав представник України в підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний.

«Досягнуті домовленості, що з 0:01 21 числа починається безстрокова заборона на обстріли. Вперше в документі зазначено, що забороняється будь-яке ведення вогню. В заяві зазначено відповідальність осіб за відкриття вогню, а також передбачено публічну заяву сторін про припинення вогню. Важливо зберегти позитивну динаміку, і дати можливість зростанню довіри, яка наразі знаходиться на мінімальному рівні. Немає ніякої зради. Це максимум, що можна було на дискутувати на цьому рівні довіри», – пояснив він.

Поруч з тим, МЗС України вважає провокацією рішення Росії про незаконну паспортизацію жителів Донбасу і підготувало на розгляд РНБО перелік заходів.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

«Дії російської сторони є неприхованим втручанням у внутрішні справи України як незалежної і суверенної держави, серйозною загрозою безпеці на всьому європейському континенті”. Кремлівські укази щодо “паспортизації” не визнаватимуться українською стороною. МЗС України категорично вимагає від російської сторони невідкладно скасувати усі агресивні рішення щодо України та усунути їхні негативні наслідки», – йдеться в повідомленні.

 

Президент Франції Еммануель Макрон провів телефонні перемовини з Путіним про “нормандський формат”.

«Висловили готовність активізувати спільну роботу на цьому напрямі, зокрема, у рамках “нормандського формату”», – йдеться у повідомленні.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що нинішній формат узгоджений, і важливо не розпорошувати увагу.

«Щодо ініціативи, озвученої, так я розумію – експромтом, президентом Зеленським про підключення Сполучених Штатів і Сполученого Королівства до “нормандського формату”, на цю тему вже висловилися представники самої адміністрації США, які не бачать в цьому необхідності. Як я розумію, аналогічна позиція і у Франції, і у Німеччині. Ми виходимо з того, що формат узгоджений. Формат має шанс в нових умовах просунутися вперед, і важливо не розпорошувати увагу. Є підстави вважати, що, на відміну від режиму нова команда буде прагнути по-чесному виконувати Мінські домовленості. Ті заяви, які робляться з Києва, про те, що це їхні наміри – виконати все, про що домовилися в Мінську в лютому 2015 року, ми активно вітаємо, подивимося, як вони будуть втілюватися в практичні справи. Принаймні, будемо робити все, щоб цьому сприяти», – прокоментував Лавров.

В Кремлі заявили, що поки про зустріч президента України Володимира Зеленського та Росії Володимира Путіна не йдеться.

Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

«Ні, поки про це не йдеться. Поки важливо дочекатися, коли в Україні пройдуть вибори (до Верховної Ради). І без нальоту передвиборного електорального ажіотажу можна буде серйозно вирішувати серйозні проблеми», – сказав Пєсков.

В той же час, Путін зустрівся з Віктором Медведчуком у Москві.

«Питання повноцінного відновлення російсько-українських відносин також для нас є надзвичайно важливим, і ми будемо співпрацювати з будь-якою політичною силою, в тому числі і з вашою політичною силою, з відновлення повноформатних відносин між Росією і Україною. Повноцінне врегулювання ситуації на Донбасі можливо тільки при прямому контакті київської влади з представниками “ЛНР” і “ДНР”. Ми зі свого боку теж будемо робити все від нас залежне для того, щоб цей процес йшов за необхідне темпами і з потрібною якістю», – додав Путін.

 

Фото: Слово і діло

Схожі новини