Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Врятували зір: з ока 3-річної дитини дістали паразита
18 Лютого, 12:43

Врятували зір: з ока 3-річної дитини дістали паразита

В львівській лікарні ОХМАТДИТ медики витягнули з ока 3-річної дитини 10-сантиметрового гельмінта. Про це медики розповіли на сторінці лікарні у facebook.

За їх словами, у малечі з’явилася припухлість і свербіж очка, знизився зір, але лікування не давало результатів, утворилася пухлинка, тож вирішили її прооперувати.

«Те, що наші окулісти побачили в операційній, викликало шок! У гранульомі під кон’юнктивою жив гробачок – гельмінт дирофілярія (Dirofilaria) більше 10 см довжини!», – розповіли медики.

273832352_4630622830400711_2671395107253166501_n

Більшість людей під час цього відчувають печію, свербіж. У них з’являється пухлинка завбільшки як просяне зерно, яка порушує функцію ока. Однак у цієї маленької пацієнтки була єдина скарга – зниження зору і свербіж.

Окулістам вдалось дістати гельмінта мікрохірургічним пінцетом.

«Коли ми почали надрізати ту пухлинку в операційній, вона почала втікати від нас. Але ми швидко зорієнтувалися і встигли упіймати паразита за хвіст. Якби він втік у череп, то ми б не дістали його», – каже офтальмолог Всеволод Радомський.

У дівчинки повністю відновився зір і пройшло запалення в місці, де оселився паразит. Її вже відпустили додому.

Додамо, Dirofilaria найчастіше потрапляє в організм людини через комарів від собак, які є проміжною ланкою. Цікаво, що Львівщина не є ендемічною зоною для цього гельмінта, дирофілярія рідко зустрічається у дітей. Щоб не прихистити в своєму організмі чужинця,медики  радять захищати дітей та хатніх улюбленців від укусів комарів.

Схожі новини