«Все робиться за плечима людей»: на Старосамбірщині «зникла» ОТГ | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Все робиться за плечима людей»: на Старосамбірщині «зникла» ОТГ
09 Жовтня, 17:49
logo-black

«Все робиться за плечима людей»: на Старосамбірщині «зникла» ОТГ

 

Катерина Дмитренко

 

Жителів десяти сіл на Старосамбірщині обурила новина про те, що Стрілківської громади нема у проєкті перспективного плану формування ОТГ у Львівській області. Учора представники сільрад, депутати райради й активісти зібралися у Стрілках на громадські слухання стосовно цього питання.

Нагадаємо, згідно з новим документом, який підготували у ЛОДА, кількість громад в області зменшується з 85 до 67. Відтак Стрілківської ОТГ, до створення якої люди готувалися роками, не існуватиме. Стрілківську, Верхньолужоцьку, Головецьку, Грозівську, Мшанецьку, Ріп’янську, Тисовицьку, Топільницьку, Тур’ївську та Ясенице-Замківську сільські ради, які мали увійти до цього об’єднання, тепер пропонують включити до складу Старосамбірської громади.

 

 

«Найбільше обурює те, що все робиться за плечами людей, нашої думки взагалі не питають. ОТГ – це ж добровільне об’єднання! – каже LMN депутат районної ради Василь Курій. – Ми готувалися до створення Стрілківської громади,  подали звернення про це у Старосамбірську райдержадміністрацію. Чому чиновники в області вирішили, що цієї громади не має існувати? Пропозицій об’єднатися зі Старосамбірської ОТГ не було ні від населення, ні від представників сільрад».

 

 

Присутні на зборах звернулися до районних та обласних чиновників з вимогою не допустити погодження даного перспективного плану в частині, яка стосується Старосамбірщини.

 

 

«Формат, який нам нав’язують, не відображає реальних інтересів населення гірської зони, – говорить LMN депутат райради Василь Дмитришин. – Він зовсім не враховує громадської думки, нівелює всі наші напрацювання щодо запланованої Стрілківської громади. Вимагаємо також роз’яснити, на яких підставах Стрілківську ОТГ не було включено до даного перспективного плану та надати копії матеріалів, згідно яких прийняли таке рішення.».

Фото з відкритих джерел

Відео