Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Все відбулося так миттєво – люди не одразу й зрозуміли, що трапилося»: Миколаївщиною та Радехівщиною пронісся буревій
28 Червня, 12:46
logo-black

«Все відбулося так миттєво – люди не одразу й зрозуміли, що трапилося»: Миколаївщиною та Радехівщиною пронісся буревій

Юлія Швидко

Вчора через ранкову негоду постраждали мешканці Миколаївщини та Радехівщини. У цих районах короткочасний буревій залишився будинки без дахів, сади без дерев, людей без світла. Найбільше потерпіли жителі села Криниця Миколаївського району та села Мукані на Радехівщині.

«Буревій почався о 9.15. Швидко пронісся вулицею Зеленою, наробив невимовної біди та вщух. Все відбулося так миттєво – люди не одразу й зрозуміли, що трапилося. За 10 хвилин з трьох будинків злетіли дахи, дерева виривало з корінням, порвало лінії електропередач. Деякі двори залишилися без парканів. Власники одного будинку, що сильно постраждав, у цей час були на роботі. Про стихію дізналися згодом. Інші ж господарі були всередині домів. Навіть не встигли вибігти з хати, аби сховатися від буревію. Коли все стихло, побачили наслідки», – розповідає LMN голова Криницької сільської ради Ганна Левенець.

920984812
1829290003

Очільниця села зазначає, що за останній місяць це вже третій раз, коли Криниця потерпає від негоди.

«Першу зливу – 17 червня – вже пережили. Наслідки зі суботньої негоди, яка пройшлася селом 22 червня, досі ліквідовуємо. Тоді мешканці будинків на вулицях Лесі Українки, Шевченка та Дрогобицькій залишилися без питної води – у них підтопило та замулило колодязі. До вчора дехто ходив до сусідів по воду. У четвер рятувальники за допомогою гідроелеватора відкачали 89 кубічних метрів рідини із 11 колодязів, – зазначає Ганна Левенець. – Аби так часто не страждати від природних катаклізмів, будемо проводити профілактичні бесіди з мешканцями села. У нас протікає річка Вербівка. Хочемо просити місцевих, аби дбали за її чистоту, тоді вона не буде виходити з русла. Можливо, таким чином хоч підтоплень позбудемося».

У селі Мукані на Радехівщині через сильні пориви вітру двоє господарів залишилися без даху над головами.

Фото: ДСНС у Львівській області

Схожі новини