Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Всі бояться екологічної катастрофи»: на Миколаївщині сміттєва криза
12 Червня, 13:43
logo-black

«Всі бояться екологічної катастрофи»: на Миколаївщині сміттєва криза

Вікторія Ничта

Із 17 населених пунктів Миколаївського району вже місяць не вивозять сміття. Мер райцентру Андрій Щебель відмовляється приймати його за старими цінами. Вимагає, щоб за тонну відходів платили не 100, а 1000 гривень. Учора з цього приводу у райдержадміністрації скликали термінову нараду.

«Наші сміттєві контейнери вже переповнені вкрай, – каже LMN сільський голова Криниці Ганна Левенець. – Люди не знають що робиться, дехто накопичує відходи на своїх подвір’ях. А це нестерпний сморід і поширення різноманітних інфекцій. Наші жителі навіть готові плати більше за вивіз сміття, лиш би собаки не розтягували його по сільських вулицях».

«Якщо за тиждень ситуація не вирішиться, – додає сільський голова Київця Володимир Шайгец, – то мені доведеться виїжджати із рідного села. Люди вже настільки обурені, що я навіть вулицею спокійно перейти не можу. Всі бояться екологічної катастрофи, бо добре пам’ятають, що було зі Львовом, коли там не вивозилося сміття».

Міський голова Миколаєва Андрій Щебель пояснює, в середньому на місяць із сіл везуть 17-18 тонн відходів. Тому навіть тисяча гривень за тонну не врятує ситуації. До того ж потрібно закласти кошти і на купівлю техніки.

«Зараз техніку наймаємо. Хочемо домовитися про те, щоб спільними зусиллями купити трактор та сміттєву машину. Сміттєзвалище – це ж наша спільна проблема. Впевнений, кожен населений пункт може собі дозволити заплатити місту ту ціну, на яку ми претендуємо», – каже Щебель.

Голова райради Тарас Зубицький пообіцяв, що кошти на закупівлю техніки виділять з районного бюджету. Щоправда, лише наступного року. Поки техніку орендуватимуть. Наразі, щоб розчистити населені пункти від сміття, голови сільрад погодилися на умови очільника Миколаївської міської ради. Тому мешканцям таки підвищать вартість за вивезення відходів. На скільки саме, поки не кажуть. Як стало відомо LMN, йде мова про 30-40 грн з людини. Зараз селяни платять 10 грн.

Фото: Вікторія Ничта

На фото: Сміттєвий контейнер у селі Рудники на Миколаївщині. Фото зроблене сьогодні.

Схожі новини