Всі пацієнти, що їх отримували, одужали: які препарати випробовують для лікування COVID-19 | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Всі пацієнти, що їх отримували, одужали: які препарати випробовують для лікування COVID-19
03 Серпня, 13:52
logo-black

Всі пацієнти, що їх отримували, одужали: які препарати випробовують для лікування COVID-19

Юлія Швидко

У кінці липня у світі підтверджено понад 17 млн заражень коронавірусом. З них -майже 69 тис. в Україні. Медики наголошують, що вірус вражає практично всі органи та системи. І поки немає дієвих методів лікування COVID-19. Провідні вчені в усьому світі, та й українські зокрема, продовжують шукати ліки проти хвороби.

В Україні чотири вітчизняні виробники отримали дозвіл Міністерства охорони здоров’я на проведення клінічних досліджень препаратів для терапії COVID-19. Зокрема, згідно наказу МОЗ від 14 травня проводиться випробування препаратів «Корвітин» та «Квертин» (виробник «Борщагівський ХФЗ»). Про попередні результати випробувань розповіли вчені-національні координатори на прес-конференції.

Ольга Голубовська, завідувач кафедри інфекційних хворіб Національного медуніверситету імені О. Богомольця, наголошує, що всі противірусні препарати, які зараз використовуються у лікарнях, мають неспецифічну дію на вірус. Вона сумнівається, що вони матимуть яскраво виражений ефект. Зазначає, що на сьогодні головне завдання перед лікарями – якомога раніше фіксувати захворювання, щоб запобігти появі тяжких форм протікання недуги. Особливо, у пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, із зайвою вагою, цукровим діабетом.

Препарати рослинного походження «Корвітин» та «Квертин» здатні захищати клітини від загибелі і зменшувати агресивну імунну відповідь, яка спостерігається у пацієнтів з коронавірусом. Попередні результати випробування демонструють позитивний їх вплив на перебіг хвороби: всі пацієнти, що їх отримували, одужали.

«Це не препарат специфічної терапії, не противірусний засіб. Це препарат, який впливає на основну ланку механізму розвитку патологічних змін. Коронавірусна хвороба є системною – виникає так зване ураження судин. Вражаються практично всі органи і системи. Препарат, який сьогодні обговорюється, має дві важливі властивості для лікування хвороби – впливає на прогресування розвитку ендотеліальної дисфункції і є імуномоделюючим засобом. Тобто він пригнічує розвиток імунологічних реакцій, які викликають найважчі ураження», – розповіла Ольга Голубовська.

Ігор Зупанець, завідувач кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Національного фармацевтичного університету, стверджує, що «Квертин» і «Корвітин» використовують при серцево-судинній патології. Він зауважив, що за кордоном ці препарати вважаються біологічно активними добавками.

«Препарат добре вивчений і має протизапальну дію. Ми побачили, що не було побічних ефектів. Препарат безпечний, прослідковувалася позитивна динаміка симптомів захворювання. Пацієнти почувалися краще», – повідомив Ігор Зупанець.

Вчені акцентують увагу, що підвищення температури повітря і спека не зменшують поширення COVID-19. Ольга Голубовська також зауважила, що поки немає чітких даних про повторне інфікування на коронавірусну хворобу через короткий проміжок часу. Крім того, у світі активно обговорюють використання препарату під назвою «Ремдесевір». Лікарський засіб був спочатку розроблений Gilead Sciences для боротьби з лихоманкою Ебола, а пізніше показав ефективність у боротьбі з коронавірусом. У кінці липня продаж препарату дозволила Європейська Комісія. Раніше про придбання «Ремдесевіру» заявили США. Українське Міністерство охорони здоров’я також підтвердило, що веде перемовини про можливість закупівлі препарату.

Та поки немає дієвих методів лікування COVID-19, важливими лишаються дотримання дистанції та носіння захисних засобів.

Фото: ілюстративне

Відео