Встановили діагноз і прооперували: львівські лікарі допомогли дитині з хворобою Гіршпрунга | Львівська мануфактура новин
Встановили діагноз і прооперували: львівські лікарі допомогли дитині з хворобою Гіршпрунга
30 Серпня, 13:15

Встановили діагноз і прооперували: львівські лікарі допомогли дитині з хворобою Гіршпрунга

У дитячій Лікарні святого Миколая успішно прооперували 4-річну дитину з хворобою Гіршпрунга, якій роками не могли встановити правильний діагноз а, отже, і допомогти.

«Проблеми зі шлунково-кишковим трактом в 4-річної Веронічки з’явилися від самого її народження. Ще в грудному віці батьки зрозуміли, що з донечкою не все гаразд. Немовля блювало сумішшю, а з рота йшов неприємний запах. Коли ж Веронічка підросла та почала їсти звичайну їжу, ці симптоми начебто зникли і дитинка здавалася здоровою. Але згодом ознаки хвороби повернулися та посилилися. Веронічка постійно страждала від здуття живота, болю у лівому підребер’ї та сильних закрепів. Батьки довго шукали причину доньчиної недуги, зверталися до різних лікарів та навіть – лікувалися за кордоном. Однак встановити діагноз довго не вдавалося», – розповіли у Першому медичному об’єднанні Львова.

Після повернення до України батьки дівчинки звернулися до спеціалістів дитячої Лікарні Святого Миколая, де їй встановили нарешті діагноз та визначили як можна допомогти.

«Обстеження підтвердило припущення спеціалістів – у Веронічки виявили хворобу Гіршпрунга, за якої частина кишківника просто не має нервових закінчень, а значить не може виконувати свою функцію. Фактично це хронічна кишкова непрохідність. Така вада трапляється в 1 з 5 000 дітей. Найчастіше – у хлопчиків. Важливо діагностувати та прооперувати патологію ще в дитинстві, адже з віком ця недуга може призвести до тяжких ускладнень і навіть смерті», – пояснюють медики.

У Вероніки хвороба Гіршпрунга уразила 7 см кишківника. Єдиним методом лікування є хірургічне видалення ділянки, що не функціонує та призводить до кишкової непрохідності. Хірурги провели 4-річній дівчинці малоінвазивне оперативне втручання. Через 5-мм прокол хірурги видалили уражену частину кишківника та з’єднали здорові фрагменти. Вже за кілька днів кишківник прижився та повністю відновив свою функцію. Тепер Веронічка почувається добре та вже повернулася додому – здоровою.

Відео