Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Вуличні музики тепер платитимуть штраф
24 Лютого, 15:25

Вуличні музики тепер платитимуть штраф

Щоб виступити серед міста у Львові, тепер музикантам потрібно буде мати спеціальні дозволи, а місця для концертів на вулиці мають бути визначені та узгодженні.  За недотримання вимог – штрафуватимуть.

«Ми готуємо рішення, де чітко пропишемо покарання. Раніше все діяло на системі довіри. Втім, коли немає штрафних санкцій – немає і стимулу працювати в межах закону. Для музикантів діятимуть покарання на виступи без дозволу. Усі вони будуть прописані згідно з кодексом про адміністративні правопорушення», – каже начальниця управління культури ЛМР Наталя Бунда,  – Tvoemisto.tv

Щодо репертуару, то дозвіл на виконання пісень у кожному випадку розглядатимуть індивідуально. Однозначно не погоджуватимуть російський шансон. Також триває дискусія щодо заборони використання підсилювачів у центральній частині міста, зокрема на площі Ринок. Щоправда, на прилеглих вулицях підсилювачі будуть дозволені, але з допустимою нормою шуму. Контроль здійснюватимуть і за часом виступів, аби вони тривали до десятої вечора.

Разом з тим, для музикантів планують розробити окрему онлайн-платформу, де вони могли би подати заявку на отримання дозволу. До цієї заявки музиканти прикріплятимуть аудіо- чи відеофайл з фрагментом виступу, а також вказуватимуть бажаний репертуар, місце і час.

«Процедура триватиме 2-3 дні замість двох тижнів, коли документи потрібно було подавати через ЦНАП. Контроль за всім здійснюватиме муніципальна варта, яка питатиме дозвіл на виступ. Для працівників також планують закупити пристрої, що вимірюватимуть рівень шуму», – пояснює Бунда.

Заявки музикантів розглядатиме спеціальна експертна комісія, до якої ввійдуть представники мистецького середовища міста, громадські діячі і журналісти. Така практика регулювання діяльності вуличних музикантів не нова, її запозичили з досвіду Відня, Мілана і Мадрида. Запрацює концепція вже  до травня.

Фото: Бліц-Інфо (ілюстрація)

 

Схожі новини