Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Виборці не мають звідки почерпнути інформацію про кандидатів», – юрист Олег Білоус
25 Жовтня, 15:47
logo-black

«Виборці не мають звідки почерпнути інформацію про кандидатів», – юрист Олег Білоус

Юлія Швидко

Олег Білоус, юрист партії «Громадянська позиція», зазначає, що сьогодні, 25 жовтня, вибори до місцевих рад проходять з порушеннями. Зокрема, він вказує на відсутність інформаційних плакатів та інформаційних буклетів на дільницях Львова та області.

«Виборчий кодекс передбачає, що на місцевих виборах на дільницях мають бути розміщені інформаційні плакати та інформаційні буклети. Плакати надають інформацію про кандидатів, висунутих конкретною партією по конкретному територіальному окрузі, в інформаційному буклеті є програма партії з фотографіями, прізвищами, іменами та по-батькові кандидатів. По дільницях Львова, зокрема у Франківському районі, бачимо, що відсутні буклети, які стосуються «Громадянської позиції». Також інформація по дільницях є не по всіх радах. До прикладу, плакати та буклети по обласній та районній радах є, а по міській – немає», – розповідає LMN Олег Білоус.

Також Виборчий кодекс передбачає, що ТВК забезпечує кожну дільничну виборчу комісію п’ятьма екземплярами такої продукції, додає юрист.

«Умовно, якщо би хтось з виборців забрав зі собою плакат чи буклет, то члени виборчої комісії мали би докладати інший примірник зниклого. За наявність такої продукції відповідають дільничні виборчі комісії. А ми фіксуємо, що на деяких дільницях такі буклети взагалі відсутні. Таким чином виборці, які ще не визначилися, не мають звідки почерпнути інформацію про кандидатів, партії. Це зашкоджує їх волевиявленню», – пояснює юрист.

Зараз у “Громадянській позиції” складають акти про такі порушення.

Фото: ілюстративне

Схожі новини