Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Вибори-2020: з підвищеною температурою голосуватимуть в окремій кабінці
13 Вересня, 11:44

Вибори-2020: з підвищеною температурою голосуватимуть в окремій кабінці

Центральна виборча комісія спільно з експертами профільних міністерств та медиками розробили алгоритм проведення місцевих виборів 25 жовтня. Про це пише УНІАН.  Обмеження на право голосування не буде навіть для виборців з ознаками ГРВІ чи підвищеної температури 37,2.

«У рекомендаціях для МОЗ ми пропонували, що у таких випадках доцільно організувати роботу в комісії таким чином, щоб відокремити у цьому ж приміщенні кабіну, де голосували б люди з такою симптоматикою. Після чого всі контактні зони повинні належно протиратися після кожного такого виборця», – заявив члени ЦВК Сергій Постівий.

Водночас ЦВК рекомендуватиме не проводити всередині приміщень ніяких публічних заходів з участю самих кандидатів, а винести організацію подій на вулицю. Пропускати в приміщення виборців будуть у контрольованій кількості – не більше ніж три особи до одного столу, лише за наявності захисних засобів.

Сергій Постівий також пояснив, що для скасування виборів є дві підстави – введення військового стану і введення надзвичайного стану. Він наголосив, що наявність червоної зони, по суті, не є підставою, щоб не можна було провести вибори на відповідній території. Проте теоретично це можливо.

«Бо теоретично можна ввести надзвичайний стан. Водночас цей процес не є простим. Станом на сьогодні ми не володіємо інформацією про те, що є якісь перспективи, що на якійсь території, у зв’язку з карантином, планується відмінити чи перенести вибори», – пояснив Постівий.

Уряд розгляне рекомендації ЦВК уже наступного  тижня.

Нагадаємо, що 25 жовтня в Україні відбудуться чергові вибори у місцеві ради уже за новим законодавством та на новій територіальній основі. Зокрема, вперше мають обирати депутатів та голів ОТГ та райрад уже об’єднаних районів.

  • 0
  • 324
Схожі новини