Вибухи акумуляторів у багатоповерхівках: львівські лікарі прооперували двох постраждалих чоловіків | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Вибухи акумуляторів у багатоповерхівках: львівські лікарі прооперували двох постраждалих чоловіків
28 Січня, 13:15

Вибухи акумуляторів у багатоповерхівках: львівські лікарі прооперували двох постраждалих чоловіків

В Опіковому центрі лікарні Святого Луки у Львові зараз перебувають двоє чоловіків, які отримали сильні опіки внаслідок вибуху акумуляторів у своїх квартирах.

«37-річний Андрій проживав із дружиною та дитиною у львівській багатоповерхівці. Через інтернет придбав гібридну систему з інвертором та літієвими акумуляторами від електромобіля. Наступного дня планував купити й вогнегасник. Та не встиг.

Серед ночі чоловік прокинувся від шуму у сусідній кімнаті, де заряджав акумулятор. Він підійшов до системи та побачив: акумулятор – закипів. Ще мить – і пролунав вибух», – розповіли в Першому медичному тероб’єднанні Львова.

Андрій намагався погасити полум‘я власноруч. Та коли зрозумів, що сам не впорається, накинув покривало на дружину й дитину та вивів їх з помешкання. І поки очікував на приїзд пожежників, намагався відкрити воду із шлангів бойлера, щоб бодай трохи пригасити вогонь у квартирі. У результаті – отримав 15% опіків тіла: обличчя, рук та ніг.

В лікарні йому пересадили частину здорової шкіри зі стегна на стопи та кисті рук. На третій після пересадки чоловік готується до виписки.

Ще один пацієнт з такими опіками в лікарні – 30-річний Роман. Він також жив у львівській багатоповерхівці. Через постійні вимкнення електроенергії декілька місяців тому придбав зарядний пристрій з інвертором та акумуляторами від електромобіля.

«Підключив систему, перевірив та пішов спати. І вже за декілька годин прокинувся від шуму в кімнаті, де стояли акумулятори. Підійшов до пристроїв та побачив, що один з них – закипів. Ще мить – і ударною хвилею чоловіка відкинуло на балкон. Довкола все загорілось.

Роман вибіг з палаючої квартири та побіг за вогнегасником. А як повернувся – пролунав ще один вибух. Це – другий акумулятор. Внаслідок пожежі квартира площею 70 м2 вигоріла вщент. Роман та його дружина заледве вибратися з палаючої квартири», – розповіли в лікарні.

Чоловік отримав близько 20% опіків тіла. Вогонь обпік його руки, ноги та спину. Йому також пересадили шкіру зі стегна і на 10-й день виписали з лікарні. Наразі  з дружиною він проживає у родичів.

Відео