Вибирають найздоровіші дерева: на Жовківщині масово вирубують ліс (ФОТО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Вибирають найздоровіші дерева: на Жовківщині масово вирубують ліс (ФОТО)
01 Лютого, 17:06
logo-black

Вибирають найздоровіші дерева: на Жовківщині масово вирубують ліс (ФОТО)

Мешканці Куликівської ОТГ на Жовківщині б’ють на сполох, що на території їх громади масово вирубують ліс. У соцмережі Фейсбук Курій Василь оприлюднив фотодокази з лісового масиву біля сіл Надичі, Гребінці, Віднів. На фотографія чітко видно, як посеред лісу вирубали тверді породи дерев на ділянках у формі квадратів. Люди звертаються до активістів із проханням допомогти їм зберегти природу та припинити діяльність «чорних» лісорубів.

«Сім років їжджу на велосипеді, майже у всіх лісах Жовківщини побував. Одним з найгарніших лісів був той, що на території теперішньої Куликівської ОТГ: там молоді та здорові дерева, майже нема чагарників. Він невеликий – півтора кілометри на 500 метри, але до нього веде асфальтована дорога, то там могла би бути прекрасна рекреаційна зона. Але нещодавно я помітив, що ліс почали активно вирубувати – вибирають найздоровіші дерева. Особливо такі лісоруби активізувалися після Революції Гідності. Вони не зважають на ці цінності, які ми відстоювали на Майдані. Інколи кажу: таке враження, що Янукович утік не в Ростов, а у ліс – вже надто сильно його рубають, – розповідає LMN житель Куликова Володимир Огінок.

Активісти, які борються проти незаконних вирубок лісів, та місцеві мешканці звернулися до працівників Екоінспекції та представників Куликівської ОТГ, аби вони дослідили, що відбувається.

«Територія, на якій зафіксовані вирубки, до нашої ОТГ приєдналася нещодавно, тому ми лише зараз вивчаємо ситуацію, яка склалася. Поки що виглядає, що цей ліс обслуговується «Галсільлісом». Але конкретніше будемо знати у середу, 3 лютого. Зараз чекаємо висновки від комісії, яку створили для вивчення цього питання», – зазначила LMN голова Куликівської ОТГ Лілія Бова.

Курій Василь зазначає, що таку діяльність лісників треба негайно припинити.

«Тепер часто чуємо запитання, що за дрова продають на об’їзних Львова та площадках біля нього? Звідки їх привозять у великих кількостях? Я неодноразово наголошував, що вони не привезені ні зі Старосамбірщини, ні з Турківщини, ні зі Сколівщини. Лісоруби уже дісталися до приміських лісів – у Винники, Брюховичі, Лапаївку, Білогорщу, на Жовківщину. Лісники, відчувщи свою безкарність, взялися за вирубування парків. Якщо люди зараз не схаменуться та не встануть на захист лісу, то ці «діячі» зрубають останню тую біля їх школи», – каже Курій Василь.

Фото: Фейсбук (зі сторінки Курія Василя)

Відео