Виходець із Турки очолив Орден домініканців у Тайвані | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Виходець із Турки очолив Орден домініканців у Тайвані
01 Лютого, 14:18
logo-black

Виходець із Турки очолив Орден домініканців у Тайвані

Антоніна Скляренко

38-річний отець Ангеліка Петро Кіцула із Турки став настоятелем Віце-провінції Ордену домінканців у Тайвані. Отець служить на східноазіацькому острові вже понад 14 років.

«Знаємо отця Петра ще з дитинства. У нас в редакції працювала його мама коректором. І він часто прибігав на роботу до неї. Такий світлий і завжди усміхнений хлопчина. Тулився до мами, ніжним і люблячим був. З мамою мали якийсь особливий зв’язок. Але жінка померла дуже раптово, ще молодою, і хлопчина після того, напевне, так собі постановив і пішов у монахи. Вчився у Дрогобичі, а потім хтось його покликав на службу до Тайваню», – розповідає про отця Кіцулу Ольга Тарасенко із Турки.

Зараз у райцентрі залишилися жити батько та брати отця. Він старається приїжджати на батьківщину що п’ять років. У 2013-му востаннє відвідував Львівщину. Тоді його розмову записали в районній газеті.

«Я живу тільки сьогоденням, як гласить відоме китайське прислів’я: «Живи теперішнім». Не знаю, що станеться завтра. Якщо ти живеш майбутнім, ти не можеш нічого сказати про день сьогоднішній. І виникає, що в тебе є тільки минуле і майбутнє, а теперішнє випадає з життя. То дуже шкода. А так не може бути. Завтрашній хрест ти будеш нести завтра. Нині маєш нести сьогоднішній хрест», – казав отець Петро для “Бойківщини”.

Капітула Віце-провінції Ордену домінканців Тайваню українця своїм головним настоятелем обрала 30 січня. Наш земляк за роки перебування на острові встиг добре вивчити мову, служив душпастирем для тамтешньої молоді при одній домініканській школі, та дуже добре зарекомендував себе. Новина про призначення отця Ангеліка швидко розлетілася регіоном де душпастер народився. Люди радіють і тішаться за свого виходця.

«Вважаю, що це за честь, що наш український християнський місіонер і проповідник несе таке високе звання так далеко за кордоном. Все з благословення Божого, а для України це велика честь», – каже місцевий Андрій Рудяк.

У Китаї домініканські місії появилися у ХІІІ ст. і активізувалися у XVI ст., потім були переслідування, і місія відновилася у ХІХ ст. Після захоплення влади комуністами і створення КНР, домініканці легально перебувають в Китайській Республіці на острові Тайвань. Там мають своїх декілька монастирів, школи. Тайвань довший час був Генеральним вікаріатом Ордену, тобто підпорядковувався безпосередньо Генералу Ордену в Римі. Після реструктуризації Ордену, цей Вікаріат трансформувався у незалежну Віце-провінцію. Там служать місцеві домініканці та місіонери з Польщі, Німеччини і один з України.

Відео