Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Виявили рак випадково: львівські медики врятували 51-річного чоловіка
06 Серпня, 15:45

Виявили рак випадково: львівські медики врятували 51-річного чоловіка

Львівськи медики виявили рак дванадцятипалої кишки у чоловіка, якого скерували видаляти камені із жовчної протоки. Про це повідомили у Першому медичному об‘єднанні Львова.

51-річного пацієнта з Львівської області направили сюди з іншого медичного закладу на видалення каменів із жовчної протоки. Із симптомів, які турбували чоловіка були жовтизна шкіри та біль в правому підребер’ї.

На операції керівник Блоку Адріан Квіт запідозрив злоякісні зміни при виході жовчної протоки та підшлункової залози в дванадцятипалу кишку, звідки була взята біопсія.

«Це була випадкова знахідка, яку звичайні обстеження не показали б. Результат дослідження показав – злоякісний новооутвір великого дуоденального сосочка дванадцятипалої кишки», – зазначили у медзакладі.

Щоб визначитися з тактикою лікування, медики провели мультидисциплінарну комісію. Далі складна операція.

Спеціаліти відділення онкології та онкохірургії провели лапароскопічну панкреатодуоденальну резекцію. Тобто малоінвазивно, через 5-10мм проколи, видалили дванадцятипалу кишку, жовчні протоки з жовчним міхуром та частину підшлункової залози. Далі виконали реконструктивний етап.

Таке втручання було проведено вперше в Західній Україні. Усе пройшло успішно. Пацієнту пощастило, що захворювання було виявлено на ранній стадії – без лімфатичних вузлів та метастаз. Зараз його чекає медикаментозне лікування, — зазначають у медзакладі. 

55f7c45c-d132-457b-8db5-bf76531a55da
Схожі новини