Викрили мільйонну ботоферму «Євросолідарності», яка розхитувала ситуацію в Україні | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Викрили мільйонну ботоферму «Євросолідарності», яка розхитувала ситуацію в Україні
02 Серпня, 14:31

Викрили мільйонну ботоферму «Євросолідарності», яка розхитувала ситуацію в Україні

Служба безпеки України знешкодила організоване угруповання, яке створило потужну ботоферму для дискредитації керівництва України та розхитування суспільно-політичної ситуації, повідомила «Українська правда» з посиланням на речника СБУ Артема Дехтяренко.

За даними спецслужби, «зловмисники поширювали дезінформацію», критикуючи владу.

«Зловмисники масово поширювали через інтернет дезінформацію, зокрема щодо діяльності вищого військово-політичного керівництва країни. Пропагандистські “потужності” цієї ботоферми використовували і представники російських спецслужб. Зокрема, через ботів вони поширювали фейкові новини щодо ситуації з фронтів та проводили інші інформаційні диверсії», — розповів речник у відеоповідомленні.

За словами Дегтяренка, серед останніх “операцій” зловмисників: поширення контенту про нібито конфлікт між керівництвом Офісу президента та головнокомандувачем ЗСУ, а також проведення кампанії з дискредитації першої леді.

Також для розгону деструктивного контенту ділки адміністрували понад 1 млн власних роботів, а також численні групи у соцмережах з аудиторією майже 400 тис. користувачів.

Під час спецоперації викрили керівника злочинної групи – це громадянин рф, який проживав у Києві та позиціював себе як “політичний експерт”.

«За даними слідства, він організував інформаційно-підривну діяльність на замовлення однієї з вітчизняних політсил. Для координації злочинних дій був на “зв’язку” з нинішнім народним депутатом, що входить до близького оточення колишнього керівництва нашої держави», — розповів речник.

Встановлено, що російський “політтехнолог” створив спеціальне програмне забезпечення. За його допомогою учасники групи управляли в автоматичному режимі необмеженою кількістю анонімних акаунтів в найбільш популярних соцмережах.

Силовики додають, що для маскування протиправної діяльності зловмисники облаштували відповідне обладнання у різних містах – Києві, Харкові та Вінниці.

«Під час обшуків за місцями перебування організаторів злочину правоохоронці вилучили: апаратно-програмний комплекс, який забезпечував функціонування ботоферми; 5000 сім-карт, які зловмисники використовували для створення та подальшого ведення технічних акаунтів; 200 “Proxy”-серверів для підміни ІР-адрес та уникнення блокування відповідних інтернет-ресурсів», — додав він.

За даними джерел “Української правди”, йдеться про політсилу п’ятого президента Петра Порошенка “Європейську солідарність”.

Слідчо-оперативні дії щодо притягнення до відповідальності всіх організаторів ботоферми тривають.

Відео