Вилучили 13 млн грн готівки: на Львівщині викрили фінансову компанію на незаконному обміні криптовалюти | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Вилучили 13 млн грн готівки: на Львівщині викрили фінансову компанію на незаконному обміні криптовалюти
13 Травня, 15:21

Вилучили 13 млн грн готівки: на Львівщині викрили фінансову компанію на незаконному обміні криптовалюти

Детективи теруправління БЕБ у Львівській області викрили фінансову компанію, яка нелегально обмінювала криптовалюту на території Львівської та Закарпатської областей. Операції проводились без дозволів Нацбанку та без відображення в бухгалтерському й податковому обліках.

 

“Встановлено, що заявки на обмін криптовалюти у готівку особи отримували у телеграм-боті. Надалі замовнику надходило смс повідомлення з адресою обмінника та паролем, який необхідно було повідомити при обміні. Також за участі власників згаданих обмінних пунктів відбувався обмін грошових коштів на віртуальні активи за схемою “особа-особі””, – йдеться у повідомленні.

Як зазначили детективи, замовнику послуги надавалися реквізити української картки, а переказ віртуальних активів здійснювався з електронного гаманця обмінника на електронний гаманець замовника та у зворотному напрямку.

Правоохоронці провели 11 обшуків, під час яких вилучили необліковану готівку в гривнях та іноземній валюті в еквіваленті близько 13 млн грн, а також п’ять ключів до криптогаманців, мобільні телефони, ноутбуки та чорнову документацію, що підтверджує незаконну діяльність. До того ж суд наклав арешт на віртуальні активи, які зберігають на одній криптобіржі. Загальна сума криптовалюти складає майже28,5 млн грн. Окрім того, вивід віртуальних активів відбувався через підсанкційну російську платформу. Досудове розслідування  триває.

Відео