Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Вимагати у батьків гроші для шкільних потреб заборонено законом, – розповіли у Департаменті освіти Львівщини
24 Вересня, 15:59

Вимагати у батьків гроші для шкільних потреб заборонено законом, – розповіли у Департаменті освіти Львівщини

У школах та дитячих садках часто у батьків збирають гроші на ремонт, підручники чи інші потреби. Батьки, в свою чергу, обурюються. Кажуть, матеріально-технічним забезпеченням закладу має займатись керівництво.

У Департаменті освіти і науки ЛОДА стверджують, такі дії адміністрації школи неприпустимі, повідомляє Galnet.

“Благодійні внески можуть бути. Але тоді кошти можуть надходити тільки за заявою батьків на спеціальні рахунки закладу, які відкриті у Державній казначейській службі. Потім будь-які благодійні пожертви у вигляді грошей, робіт чи матеріалів обов’язково мають бути відображені у фінансовій звітності і оприлюднені на сайті навчального закладу. Адміністративному персоналу і вчителям заборонено приймати будь-які внески”, – розповів Galnet  в.о.директора Департаменту освіти і науки ЛОДА Ігор Гайдук.

Якщо ж персонал школи чи садочка вимагає гроші на будь-які речі для закладу, то мовчати про це не потрібно, наголошують у ЛОДА.

“Батькам потрібно звертатися у дві інстанції, залежно, хто вимагає. Якщо це вчитель, то треба звертатися до керівника закладу освіти чи дошкільного закладу. Якщо це вимагає керівництво цього навчального закладу – то до органу управління освіти за місцем розташування цього закладу і до місцевої ради. Вимагання будь-яких коштів є заборонено законом”, – додає Гайдучик.

І щоб на ситуація зреагували якнайшвдише, краще мати докази того, що працівники навчального закладу вимагали у вас гроші.

“У батьків мають бути якійсь докази, що це було примусово: паперові докази або відзняти відео, щоб засвідчити, що направду такі вимоги були. З такими ситуаціями до нас зерталися, але вони поодинокі. Ми вказуємо керівництву навчального закладу і органу управління освіти, щоб провели з цього приводу відповідне розслідування і визначили, чи був такий факт. Або в іншому випадку, щоб заборонили вимагати будь-які недобровільні внески на розиток матеріально-технічної бази закладу”, – розповідає чиновник.

Схожі новини